Hobby boss 1/48 Ta-152 C0

Previous topic - Next topic

Pedja

Pozdrav svima,
Predstavljam vam moju izvedbu  Ta-152 C0 od Hobby Boss-a.

Ova verzija je neka vrsta hibrida izmedju FW=190D i Ta-152 H, naime krila su od D varijante, dok je karakteristično da je ova C0 varijanta imala DB motor za razliku od ostalih Ta ili Dora koje su imale Jumo motore. Otud i  uvodnik vazduha turbine sa leve strane i nešto izmenjen kapotaž motora.  Više o ovoj varijanti  ovde  https://fr.wikipedia.org/wiki/Focke-Wulf_Ta_152.

































Hvala na pažnji ,   :caooo

Sandman

Zanimljiva verzija, a i farbanje. Sviđa mi se kako ti je motling ispao.


Warhawk

Super rad. Ta svetlija na krilima je RLM75 ili 76?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Pedja

Quote from: warhawk on 19-01-2020, 09:29:16
Super rad. Ta svetlija na krilima je RLM75 ili 76?
Krila 75 i 83,trup 76,odozgo 81 (kod gunze-a je "zelenkastija" , može biti i "braonkastija"  ;D) i 82. Šema je iz sastavnice. Postoje fotografije originala, ali nigde gornjaka krila.

anki

Jako lepo farbanje. Bravo!
Pitanjce, imaju li noge stajnog trapa onaj karakteristican otklon ka unuyta? Nesto mi se sa fotki cini da si ih stavio ravno na dole? Moze jedna fotka od napred? Izvinjavam se ako gresim. Uglovi fotkanja me navode na ovo.

Pedja

Quote from: anki on 19-01-2020, 17:20:23
Jako lepo farbanje. Bravo!
Pitanjce, imaju li noge stajnog trapa onaj karakteristican otklon ka unuyta? Nesto mi se sa fotki cini da si ih stavio ravno na dole? Moze jedna fotka od napred? Izvinjavam se ako gresim. Uglovi fotkanja me navode na ovo.
Da probam sa ovim što već imam uslikano pošto nemam ni jednu sasvim "od napred", nezahvalno je raditi luftwafe lovce, oduvek bilo...
Mislim da nisam bitnije mašio uglove ,možda pre položaj stajnog trapa,točkova u odnosu na pravac leta,trebali su možda još malo napred.





:cheers


anki

Ma sve 5, necu da te ja preslisavam. Pogledaj ako zelis  na ovom crtezu frontalni izgled. Imas li taj otklon stajnog trapa na unutra? Ako verujes da je sve OK izvinjavam se na uznemiravanju.
http://www.airpages.ru/eng/draw/ta152.shtml

Pedja

Dakle, postoji greška u položaju stajnog trapa. pokušaću da ispravim, Propeler mi tek nije jasan  :o!!!
Hvala Anki. :god (kombinovana su dva crteža i fotografija ,otud nekoliko kontura).





®Evolutionary

Quote from: Pedja on 21-01-2020, 09:36:03
Dakle, postoji greška u položaju stajnog trapa. pokušaću da ispravim, Propeler mi tek nije jasan  :o!!!
Hvala Anki. :god (kombinovana su dva crteža i fotografija ,otud nekoliko kontura).


Propeler je pitanje fotografske perspektive pretpostavljam. Crtež je potpuno ,,ravan" dok tvoj širokougaoni objektiv izobličuje dosta. Moguće i da je par stepeni tog ugla stajnog trapa posledica izobličenja. Najbolje bi bilo da uzmeš neki uglomer i izmeriš direktno na maketi.
Pozdrav od Šekija
--------------------

anki

Kao sto ti je rekao @Evolutonary ne brini za propeler , do fotke je. Kad budes sredjivao stajni trap proguglaj malo slike i crteze za celu porodicu Fw 190 - Ta 152 da dobijes odecaj za taj karakteristicni ugao. Mislim da ti nije prestrasna hirurgija da to sredis i drzim palceve da ne ostetis tu boju okolo jer je stvarno lep. Isto tako mislim da je vazno da ovo sredis jer je bas uocljiva karakteristika modela. Aj javi rezultate. Sretno

Warhawk

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lanmi

Svidja mi se farbanje, motling je baš uspeo. Ja nemam neko oko za uglove pa se ne bih mnogo izjašnjavao. Ali veoma zanimljiva verzija FW.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"