Jak-1b JRV, 1/72

Previous topic - Next topic

anki

Avion predstavlja masinu iz 11. LAD, 111 LAP, pocetkom maja 1945, pred sam kraj rata na aerodromu Sombor. Nase oznake su tek nanete preko sovjetskih i avion nije borbeno delovao sa njima.
U pitanju je nova maketa Arma Hobby u 1/72 sa sjajnim LIft Here dekalima. Kvalitet izrade makete i detalji su perfektni a par greskica sasvim prihvatljive (fali 1mm u rasponu krila, potrebno je malo zaobliti vrhove krila i fali karakteristican stepenik na kormilu pravca ali se to ni ne vidi od horizontalnih repnih povrsina). i dekali savrseno legli samo im je bio potreban tretman suncanja da se ukloni malo zutine od starosti. Boje Hataka akril i mislim da bolje prikazuju odnos AMT-11 i 12 nego cuveni Akan. Sjajno se cetkare i hvataju za povrsinu sasvim dobro i bez prajmera. Sve u svemu maketa bez iznenadjenja i toliko mi se svidja da razmisljam da uradim i "Oslobodjeni Donbas" sa VSS zvezdama. Preporuka od srca.
















Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

djos & filip

Veoma interesantna verzija, svidja mi se rad.
Slazem se sa konstatacijom za Hataka boje, i ja volim da ih koristim za VVS avione.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

drazen

Svidja mi se izbor teme. Cetkarenje izgleda vrlo dobro, kao i crveni detalji. Svka cast.

Зоран 1962

Odličan!Četkica je ispala dobro. :cheers