Academy 1/72 Kettenkrad & Kubelwagen

Previous topic - Next topic

Sandman

na Ketenkradu sam samo surfejserom popunjavao male zazore pa to nisam slikao....

Kubelwagen sam skoro ceo sklopio...ostaju sitnice - farovi, cirada, ....

tochkove cu lepiti na samom kraju - nakon farbanja....
motor cu takodje prvo farbati pa tek naknadno ubaciti pozadi u za to predvidjen prostor....

evo kako (za) sada izgleda Kubel....





a evo i referentnog objekta ;) chisto da se vidi da sam preshao u razmeru 1/72  >:D :D :D :D :D


Aki

bas lepo ovo napreduje 0:)
predlazem ti da ciradu uradis od papirne maramice.
uzmes papirnu maramicu,i iseces oblik kakav ti treba.onda beli lepak za drvo pomesas sa vodom,i natopis maramicu.
posto je maramica mokra,lako se oblikuje.kad se maramica osusi,postace kruta,i ostace u obliku koji si napravio.

Sandman

Quote from: @ki on 23-09-2007, 20:22:56
predlazem ti da ciradu uradis od papirne maramice.
uzmes papirnu maramicu,i iseces oblik kakav ti treba.onda beli lepak za drvo pomesas sa vodom,i natopis maramicu.
posto je maramica mokra,lako se oblikuje.kad se maramica osusi,postace kruta,i ostace u obliku koji si napravio.

hvala na savetu @ki ;)
mada se neshto razmishljam da samo komadic maramice nalepim preko one cirade izlivene u plastici - radim inache verziju sa spushtenom ciradom, a deluje mi OK onaj deo koji predstavlja ciradu  :-\

Dada

Dva dinara druze, dva dinara druze...
Lepo ce to da izgleda... Oce da padnu akrilike ili smrde ???

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 23-09-2007, 21:24:10
Dva dinara druze, dva dinara druze...
Lepo ce to da izgleda... Oce da padnu akrilike ili smrde ???

thnx... na zalost smrde ce da rade :( nemam akrile za DAK....

no dobro.. tu je white spirit pa se nadam brzom sushenju farbe ;)

Profa

Sorry da nisam odmax odgovorio, ali sam malo setao po SLO par dana...

Knjige koje sam nasao na eMuli:
Wydawnictwo Militaria TBiU 182 - Samochod Terenowy KdF Kubelwagen
Wings & Wheels Publications - Special Museum Line n°08 - VW Kubelwagen - Pkw.K1 Typ 82
Wydawnictwo Militaria 076 - VW Kubelwagen Schwimmwagen
Schiffer's Military History - German Trucks & Cars in WW2 Vol. 2 - VW at War - Kubelwagen, Schwimmwagen & Special Vehicles part 1
Schiffer's Military History - German Trucks & Cars in WW2 Vol. 7 - VW at War - Kubelwagen and Schwimmwagen part 2

Inace, sad cu da "stopim na plin", sto bi rekla braca Slovenci - treba sve izpozavrsavati... treba samo da pokacim pelene da se suse, a Goga ce da spakuje sudove u masinu (ne moze da dobaci strik za pelene :))
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Nekoliko zanimljivih fotki Kubelwagena...

Ova sema farbanja mi mnogo dopada, do sada je nisam video - panzergrau poprskan gelb-om (ako to nije prljavstina, sto je cak verovatnije). U svakom slucaju, mislim da ce ovaj moj tako da zavrsi  :)

Zastava na tocku se podrazumeva  8)

Ovu konfiguraciju bi bilo zanimljivo napraviti  ::)

Varijacija na temu, u akciji - sa sve drugim objektom ove storije - KKRadom :)


Usput, kao relativni laik u prici o zemljopuzecim sredstvima (sala mala ;D), naleteo sam na zanimljiv link: http://www.miniatures.de/
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

danas sam malo shmirglao "surfejserovane" povrshine i naneo novi sloj Surfejsera na Kubelvagen, a na Ketenkradu sam zalepio bochne strane "karoserije" + sklopio prednji tochak sa upravljachem i farom... i malo dodao Surfejsera na bokove da popunim zazore....



Sandman

pored finalnog shmirglanja Ketenkrada pred prajmerovanje, na Kubelvagenu sam uchinio isto to + sam polepio farove, retrovizore, pijuk i lopatu, a auspuhe sam izbushio iglom i hobi nozicem....retrovizore sam tako dje malo udubio...









Profa

Konacno sam se i ja bacio malo ozbiljnije na posao! Istina, malo sam zaboravljao da slikam, ali nije tako zdravo jako vazno...

Za razliku od mnogih kolega maketara, moja metodologija rada je "malo" drugacija - prvo se dobar deo makete ofarba, potom sklopi, i na kraju samo poprave boje (+ standardna procedura lakiranja, dekala...). Razlog za to je, opet, razlika izmedju mene i kolega - ja, naime, sve bojim cetkicom  8) Naravno, nastaju problemi kad treba izgitovati obojeni deo, ali... to je cena zadovoljstva :)

KKRad podsklopovi su sastavljeni (prednji tocak, motor/menjac, hauba sa ogradom) i presvuceni drugim slojem Sand Grey (Precision enamel, inace - FS 30372)


Na mnogim fotkama sam primetio field-modifikaciju - otvori u ogradi su bili zatvoreni metalnim plocama. Za to je iskoriscena kuhinjska BareMetal Folija, zalepljena bez ikakvih problema super-lepkom. Motor je obojen MM Gun Metal metalizer bojom. Kad vec spominjemo MM, imam jedan komentar: ludju boju u zivotu nisam video!!  :o
Izgleda apsolutno razredjeno, na cetkici kao da je nema, a tako se lepo razliva i nanosi da je to milina  ;D (BTW, predvidjena je za AirBrush, i nanosenje se preporucuje iskljucivo gorepomenutim! Toliko o tome, s moje strane  8))
Motor je, naravno, drajbrasovan srebrnom :)

Takodje je prilozena i konzerva Humbrol-a, cisto radi skale :)

Kubelwagen:
Ovde mi tako nedostaju detalji da je to strasno. Cinjenica je opet da je maketa radjena za gamere i kosta koliko kosta, daleko je od profesionalizma...

Unutrasnjost vrata je bila apsolutno ravna i imala svima omiljene sink-markove  >:( Resio sam ih opet folijom - prislonio sam je na spoljasnju stranu vrata (kopiranje teksture), okrenuo i zalepio s unutrasnje strane - time sam dobio "udubljenja" koja se mogu videti na fotkama:


Na svim fotografijama unutrasnjosti se moze videti okvir sedista, bar sa zadnje strane. U to ime sam se igrao licnama koje inace koristim kad radim avionske sajle:


Posto sam resio da radim sledecu semu:


krenuo sam od standardne Panzer-grau. U mom slucaju je to Humbrol 79 - Blue Gray - a) vise mi se svidja, b) imam je, i c) uglavnom se uklapa u 1:72 efekat, koju cu posle preci Light Stone-om (Precision - BS 361) ili Light Stone-om (kao KKRad). Mislim da bi neka "zuca" varijanta ipak vise odgovarala...


Planirane modifikacije Kubela: menjac (od spenadle), field-modifikacija kanister na boku i.. ma, smislicu jos nesto :)
Kod KKRad-a cu samo da dodam rucicu menjaca... a mozda i svetla... tablicu... i zavesice iza gusenica... i... jos svasta nesto!

Naravno, ostaje mi sutra wash unutrasnjosti i sklapanje, pa cemo onda dalje...

Toliko od mene za veceraske, Goga i Bana vec pavaju :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

bravo Profo - zanimljive su i tvoje modifikacije, posebno na Kubelu! ;)

super ideja za foliju za teksturu na vratima...

ja bash malo vecheras gledao one knjige sa fotkama koje si okachio i vidim da su farbali motor Ketenkrada u vishe varijanti... vervatno cu ceo motorchic isprskati u zutu pustinjsku boju pa tek onda chetkicom doraditi motor....a videh da fali i ruchica menjacha... pa cu to takodje od shpenadle uraditi... taman ima taj oblik :) mozda uradim i "instrument tablu"..ako me ne bude mrzelo da toliko detaljishem :D

za Kubela, sutra cu videtid aofarbam motor u neku sivkastu metalik boju, pa wash pa da mogu da ga zalepim i da prskam karoseriju u zuckastu boju...

trenutno su obe makete prajmerovane wargamerskom Citadel akrilnom bojom (hvala Tripko! ;))...

uskoro nove slike ;)

Aki

sta ste navalili na kubelwagene :D
bas lepo ovo napreduje!
ja vise volim da sto vise sklopim,pa farbam 0:)

Profa

Srki, obrati paznju na DVE rucice kod KKRada (srecom, obe su kao spenadle :D). Bice zanimljivo postaviti ih u stvarno malo mesta ispred sedista  ???
Ja se nisam nesto trudio oko motora, mada necu lepiti haubu (da bar nesto moze da se vidi)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: Profa on 01-10-2007, 23:12:07
Srki, obrati paznju na DVE rucice kod KKRada (srecom, obe su kao spenadle :D). Bice zanimljivo postaviti ih u stvarno malo mesta ispred sedista  ???

da da ...videh da su dve....ako ne uspemda stavim obe, jednu cu da polomim - oshtecenje u radu...vozach bio malo nervozniji :D :D :D  >:D

Quote
Ja se nisam nesto trudio oko motora, mada necu lepiti haubu (da bar nesto moze da se vidi)

necu ga ni ja budziti sa detaljima ali cu mozda malo nijansirati delove... i ostavljam otvoren poklopac i na Ketenlradu i na Kubelu.. zao mi da zalepim kad su vec dali motore ;)

Sandman

evo odradih ruchice menjacha na Ketenkradu....jest da je ona veca ruchica sa vecom glavom shpenadle ali nisam imao drugu manju :( nema veze shto je malo oversale.. neka bude da je ovaj Ketenkrad vozio vojnik sa vbecom shakom  >:D :D ;D



a na Kubelu sam ofarbao motorski prostor u MM Afrika Mustard - boja zaisti lichi na SENF, pa ako ne potroshim ovu boju na farbanje vozila za S. Afriku, pravicu makete tegli senfa C u 1/1 :D :D :D

motor sam farbao u hu123 a delove ostavio crne, + drajbrash detalja sa steel...
na jednoj od slika u onoj PDF knjizi sam video da je na onom levom cilindru stajalo neshto crverno - da li etiketa neka ili namazano bojom, pa sam reshio da i ja nacrtam taj detalj :D



sad se ovo sushi dobrano pa cu da lepim motor i da lepim poklopac zadnji na karoseriji i onda sleduje prskanje ovih vozila u MM Afrika Mustard.... a motor na Ketenkradu cu nakon toga farbati detaljnije.... ;)