Alfa Romeo 155V6 Ti 1/24 Tamiya (zavrsena)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Pozdrav.Evo jedne makete koja je jos u fazi izrade.Jos jedna legenda DTM trkalista u pitanju je Alfa Romeo 155V6 Ti od Tamiye.O maketi ne bi trosio reci jer je Tamiya u pitanju i tu su stvari jasne.Prelepo uradjena maketa iako je odavno uradjena i dalje je bas trazena maketa.Pregrst detalja posebno na mestu gde je motor i ceo taj sklop oko sasije i kocnica.Naravno radim na pojacavanju detalja i dodacu jos dosta toga sto na maketi nije ponudjeno.Naravno i ova maketa kao i svaka druga ima svoj aftermarket tako da ima ecovanih delova itd ali toga u ovom slucaju nemam pa cu nesto sam raditi.Uz pomoc karbon dekala pojacacu detalje u enterijeru i na sasiji tako da dobijem pravu repliku kao sa prave masine koju je vozio Lanini.U daljim slikama prikazujem radove na motoru,sasiji i enterijeru.Daleko je to od gotovog ali odprilike nadzire se neki konacni izgled...








exxon near me open now





SerbiaModelkits

Nastavak radova na Alfi izlepljeni dekali i lakiranje.Dosta problema sa dekalima zbog njihove starosti bili su dosta suvi i i lako su pucali,ali sam nekako uspeo da ih postavim.Usledilo je lakiranje 2K Zero Diamond lakom.
baby names meaning quiet


post picture
top free photo hosting sites

Зоран 1962

Svaka čast na uloženom trudu.Uradjeno perfektno! :super :super :super

kru65mi

Dobro napredujes, svaka cast ...
Ako nadjem koju sliku iz muzeja posaljem ti, iako vise ne znam ni kojih sam godina odlazio

SerbiaModelkits

Hvala puno na komentarima.Ima na internetu dosta slika pa i iz muzeja.Vecinu detalja sam uspeo da skinem,mada ima dosta after marketa u vidu rezinskih i ecovanih dodataka.Ali koliko sam mogao uradio sam custom neke detalje i bice ih jos.Mada realno maketu ne radim za sebe nego za klijenta i ovo sto je do sada uradjeno je samovoljno.
Evo danas sam nesto radio.Proslo je par dana od lakiranja,lak se lepo osusio i sada sam radio poliranje Alfe.
U ovom slucaju radio sam masinsko poliranje jer sam uspeo da nabavim ove male polirke za modele.Ko se ovo setio svaka mu cast i namlatio je ozbiljan novac.Veoma prakticna stvar koja mnogo pomaze i skracuje vreme poliranja.Dosta je ruka radila :D Mada treba izuzetno paziti na ivice kada se polira masinom da ne bi sve otislo dodjavola.
Za poliranje koristio sam prvo vodenu smirglu od 2000 gradi pa posle od 3000.Bukvalno imam sve moguce paste za poliranje,ali ispostavilo se da je najbolja Sholova pasta za automobile,uglavnom je auto maketari koriste kao i ovu od Zero Paintsa.Sve je islo glatko i prilicno sam zadovoljan rezultatima.Sada slede stakla  sklapanje.
Evo par slika,slikacu ga po dnevnom svetlu pa cu postaviti bolje ce se videti sjaj

top banks near me

ttps://postimages.org/][/url]



SerbiaModelkits

Alfa u zavrsnoj fazi.uradjeno skoro sve na masini dodavao sam zice i kablice da to izgleda kao na pravom automobilu.Dalje supljine izmedju svetla sam popunio mrezicom takodje kao na realnom.Na nosacima haube sam postavio magnetice da se hauba sto bolje drzi kada se zaklopi. I na kraju sam uradio antenice uz pomoc zice za klavir i bakarne zice.Sve u svemu jako sam zadovoljan i sutra cu postaviti slike gotovog modela



bbva atm

picture upload sites

im not perfect poem

anki

Slucajno iz aviona upadoh ovde I ostadoh zatecen - ovo je stvarno vrhunski rad. Svaka cast!!!!

SerbiaModelkits


flanker

Lepo, lepo. Sad me podseti na moju 155cu, crna sa spojlerima i duplo slabijim motorom, ali sam uživao u vožnji sve jedno.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.