Desert Storm Part 7- A-7E Corsair VA-46 "Clansmen", Fujimi 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Prva maketa u 2020. godini, i ujedno nastavak moje "Desert Storm" serije je Fujimijev A-7E Corsair u 1/72. Maketa predstavlja avion iz sastava mornaričke jedinice VA-46 Clansmen, inace uz njihov sister squadron VA-72 Blue Hawks poslednja operativna jedinica naoruzana sa A-7, sa nosača aviona John F. Kennedy 1991. godine, što je ujedno i poslednje krstarenje ovog aviona jer su obe jedinice po povratku sa krstarenja rasformirane a A-7 povučeni iz upotrebe. Iako među najstarijim letelicama, u tom sukobu su avioni A-7 izveli veliki broj misija danju i noću bez gubitaka. Sama maketa je Fujimi sa kraja 80ih, i po rasklopu veoma slicna Esci/Italeri maketi gde kao glavnu razliku uočavam uvodnik vazduha dok je sve drugo manje vise isto. Iako je na tržištu prisutna i HobbyBoss maketa odlučio sam se za Fujimi kako zbog cene a tako i zbog toga sto je, navodno, konturno tačniji. Bilo je nekih problema oko sastavljanja ali nista strasno. Napravio sam kutiju prednje noge stajnog trapa i tu nesto malo dodao. Boje su Mr. Hobby, bombe iz viškova, Pavla sedište a dekali CAMPRO koji su dosta lepo legli ali je amblem na vertikalcu prevelik sto se jasno uočava kad se pogledaju fotografije pravih aviona iz te jedinice, ali kako nisam imao alternativu stavio sam ih takve kakvi jesu. Toliko za ovaj put.

Pravi AC307




Fujimi

























Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Bas je dobar.Ovaj je jedan odtvojih boljih kine si uradio.

djos & filip

Krenuh od poslednje slike....pa mi se weathering ucinio za nijansu prejakim....ali kad videh prvu, original, za maketu skidam kapu.
Odlican rad.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......


Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...