"Pantsir-S1" , Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

Pegi

Dobro poznata sasija ali  sa dva tocka vise u odnosu na predhodne radove koje sam zavrsio. Vrlo lepo uradjeno i lako se sastavlja. Puno je toga rasklopljeno , mozda je moglo i jednostavnije ali tako je kako je. Crtezi u sastavnici su dobri i jasni i to takodje olaksava da se pronadje mesto parcetu plastike za lepljenje.Kod Zvezdinih maketa je bitno pratiti redosled koji su dali za rad. U suprotnom, moze da se iskomplikuje i da stvara probleme u toku daljeg sastavljanja makete a narocito ovih slozenijih.. Nekoliko fotografija sa pocetka radova i faze u kojoj se jos ne nazire vozilo.














Pegi

Nastavak. Cela maketa je data iz vise segmenata , tako ce se i farbati.







Pegi

Nakon krace pauze ponovo se vracam Panziru. Uradjen je donji deo sa tockovima . Sve je prilicno tesko zbog osam velikih guma koje su bas od gume. To kao daje neku stabilnost velikoj sasiji na koju dolazi takodje vise komponenti. Na karoseriju je nanesen sivi Tamiya prajmer a potom mat bela. Sema ce biti trobojna , polarna. Postoje neke razlike izmedju bojenja po sastavnici i slika pravog vozila tako da cu se kod nekih detalja  drzati fotki sa neta. Vise detalja o bojama kada bude to doslo na red ,  bela je bela i tu nema sta da se doda.







Pegi

Bojenje makete. Kao sto sam i rekao na pocetku sve ce biti radjeno po segmentima pa tako i farbanje. kabina je skoro zavrsena . Jos nekoliko detalja i moze da se montira na sasiju. Necu je lepiti 
, nema potrebe odlicno naleze i tesko se skida. Na redu je drugi segment. Boje koje  koristim su  uglavnom Tamiya. Ove nove sa oznakom LP su odlicne i vise mi se svidja kako izgleda kada se osuse a i sjajno pokrivaju narocito bela. Nazalost nemam bas sve koje mi trebaju tako da ce dobro doci i ova klasika. Najbolje bi bilo koristiti maske za farbanje ali posto ih nemam moze i bez toga. Nije lose ispalo i svidja mi se. Nekoliko fotki iz ove faze.





flanker

Odlično za sada, a verujem da ćeš tako i nastaviti.
Šteta je što se gomila detalja neće videti kada ga završiš, npr. motor i delovi kabine.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Pegi

Doslo se evo do samog kraja.Ostalo je da popravim gde sta treba i da vidim sta cu sa vederingom- prljanjem i ostarevanjem. Ova vozila su nova uglavnom, na Arktiku nema blata i prasine, jedino sneg i led. Mozda je najbolje da ostane ovakav. Pogledacu  po netu pa mozda malo skidanja farbe tamo gde se gazi. Druze flankeru , poklopac  kabine odlicno naleze tako da ga necu lepiti pa se deo unutrasnjosti i detalji mogu videti.Takodje se moze podici cela kabina jel isto nije lepljena pa je i motor vidljiv. Zvezda je ovu maketu uradila jako dobro. Neke stvari su suvise  komlikovane a moglo je jednostavnije. Greske su takodje prisutne na brojevima delova i sastavnici ali to se sve vidi kada se maketa radi tako da je ovo ustvari najbolja recenzija.Raketni lanseri su dati izjedna sa nosacem a farbaju se razlicitim bojama. Prilicno slozeno za precizno maskiranjeNa kraju ipak sam zadovoljan kako je ispalo. Za koji dan cu lepo uslikati i postaviti u galeriju.