Mi-24 (RDB) Hobby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

Gojko91

Odlična Hobby Boss maketa u razmeri 1/72. O samoj maketi ne treba ništa posebno pričati, dobro je ovde znana svima.  :cheers
Maketa predstavlja helikopter u službi Državne bezbednosti  u dejstvima na Kosovu 1998 godine. Jedina misterija ove mašine je što postoji veoma mali broj fotografija istog u ovoj kamuflaži, ali šta je, tu je. Odrađeni pojasevi u kabini, ožičen rotor, Probleme sam imao oko lopatica rotora, jer su jako krhke i lako se lome, verovatno je kutija bila neko vreme na nekom suncu, te nisam smeo da ih savijam kako sam želeo.
Boje Mr. Color, MiG-ov voš, i valejo mat lak, koji je odličan! 
Dekali iz seta "big bugz" koje sam kompletno iskoristio jer sam odradio sva tri helikoptera iz seta.  :caooo

















flanker

Dobar je. Jedino mi se čini da bi zelena trebalo da bude bleđa??
Možda da mu blago saviješ rotore.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Gojko91

@flanker
što se tiče zelene boje, možda je za nijansu trebala biti tamnija, a što se rotora tiče, jedva sam ih ožičio, a savijanje nisam smeo da radim, jer su same lopatice rotora krhke i sklone trošenju zbog toga što je kutija bila verovatno u izlogu neke radnje, jer je i sama kutija bleda. Verovatno je dosta vremena sama kutija provela na suncu. Dekali iz kutije su takođe neupotrebljivi iz istog razloga.  :caooo

Vladimir

Ф89 НС

Lykos

Gojko svaka čast, ''bumbar'' kao pravi!

Gojko91