B-25D Academy 1/48 ( Accurate Miniatures )

Previous topic - Next topic

viper

Ovo je veoma zahtijevna maketa oko koje ima dosta posla i dosta problema oko uklapanja, ali kada je završite  izgleda veoma impresivno.
Detalji su tako dobri i obzirom da je Accurate Miniatures ovu maketu izbacio na tržište prije 20-tak godina, bili su daleko ispred svog vremena.

Moj savjet je ako nećete da se vidi unutrašnjost prostora za bombe da nestavljate te dijelove jer će vam uveliko olakšati posao oko uklapanja.

Ja sam to nažalost kasno skontao i imao dosta posla oko sklapanja dvije polovice trupa. Ima i dosta posla oko gondola motora, gitanja i šmirglanja.
Boje su Gunze Mr Color.
Decale u ovom academyjevom pakovanju je radio  Cartograf.










Pedja

Odlično izgleda, na nosu izgleda kao da si zaboravio da skineš maske sa staklenih delova.

viper

Na pravom avionu taj nosni dio je naknadno bio zaštićen limom . Na internetu se može naći par slika ovog aviona iz različitih perioda gdje se vidi kako su dodavali te zaštitne ploče.

Sandman

Interesantno izgleda taj nosni deo i simulacija pokrivenih stakala limenim panelima.
Lep i pedantan rad.

milan78

Jel mu trebalo 100g balasta?Lepo uradjen legendarni bombarder!!! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

viper

Hvala,zapravo pola tog nosnog dijela je napunjeno olovnim kuglicama. Mislm da sam staviovjerovatno više od 50 gr.. Nosni stajni trap je veoma tanak i postoji mogućnost da lako pukne.