Vanredna kampanja "Maketarenje u doba korone" - Zvanična pravila

Previous topic - Next topic

Lanmi

Zvanična pravila kampanje "Maketarenje u doba korone"

Dogovorili smo danas da pokrenemo kampanju koja će nam malo prekratiti vreme i situaciji u kojoj se trenutno nalazimo. Izbor maketa i perioda je potpuno na vama, sve dolazi u obzir: započeto i nezapočeto, veliko i malo, avijacija ili vozila, šta god vam pada napamet. Bitno je samo da postavljate što više slika i da probamo da razvijemo diskusiju. Evo nekih polaznih pravila, dodavaćemo ako smo nešto promašili. Verovatno nećemo znati tačan trenutak kada je virus prošao (tipično je 4-6 nedelja) tako da ćemo vreme održavanja prilagoditi zvaničnom odlukom o vanrednom stanju u republici.

Opšta pravila:

Vreme održavanja je od danas 16.03. pa do proglašenja kraja vanrednog stanja u RS (neizvestan kraj).

1. Tokom kampanje prikazati na početku slike nezapočete ili započete makete. Naravno i restauracija dolazi u obzir.
3. Da biste uspešno završili kampanju potrebno je da pre isteka kampanje okačite najmanje 3 puta slike u radu, video snimci livefeedovi su više nego dobrodošli
4. Zbog neizvesnog završetka odnosno kraja vanrednog stanja i prolaska virusa niste u obavezi da završite maketu, ali ćemo ostaviti podforum otvoren kako biste dovršili radove.
4. Moguće je prijaviti se za kampanju bilo kada u toku trajanja iste.
5. Pravo učešća imaju svi registrovani članovi MK foruma. Svaki učesnik može da učestvuje sa više maketa, nema ograničenja!

Pozdrav, i budite zdravi!

Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Lykos

Lanmi kraljuuuuuu!
Puno zdravlja tebi i svim tvojima, kao i celom maketarskom društvu i svim njihovim najbližim.

Warhawk

Rok je apslutno pobedio.

BTW, kakvu si samo šansu propustio za naslov kampanje...
HUMA U DOBA KORONE  8)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

nesha

Čim uvedu karantin, da ne idemo na posao, pridružuje se  :cheers

Scale District

Kako se "kače" radovi? Jel otvaramo svako za sebe novi topik koji u naslovu npr treba da sadrzi naziv makete + Maketarenje u doba korone ili se nadovezujemo na ovaj feed?

Sandman

Svako za sebe kreira novi topik (u okviru ovog podforuma) u kome piše/kači napredak radova.

Lanmi

Kolege maketari,

kao što verovatno znate, pre par sati je proglašen kraj vanrednog stanja. Nadam se da je kroz ovu akciju barem neka maketa nenadano napustila štek i kako vidim ne malo njih je i do kraja završeno. Čestitam naročito maketarima koji su ispunili i formalni uslov (tri puta foto izveštaj o napretku). Nećemo zatvarati topike, slobodno završavajte započete makete na ovom mestu. Ostajte zdravi, čuvajte se i nadam se da se nećemo videti u septembru opet.
Čestitke:
@YU-DFY
@kru65mi
@komoras
@Sandman
@iguanac
@SerbiaModelkits
@Miroslav Š.
@draganst
@Pedja
kao i veliko hvala učesnicima:
@voja
@cherny
@Nemsy_29
@Pegi

Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

kru65mi

Hvala kolega, cestitam svim ucesnicima i drago mi je da je bar kod vas zavrsilo :super

iguanac

Hvala Lanmiju na podsticaju, a ovi imbecili na vlasti su mogli još malo da istraju sa vanrednim stanjem, ne završih maketu! Podsećam sebe na Sporog Rodrigeza
https://www.youtube.com/watch?v=wYi_hq2p1Ac
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

YU-DFY

Hvala na cestitci! Sluzimo Srbiji a bogami i Svedskoj :-)

kru65mi

Kolega, ako nemas nista protiv,  rekao bih da sluzimo sebi i maketarstvu ...  ;)

YU-DFY

QuoteKolega, ako nemas nista protiv,  rekao bih da sluzimo sebi i maketarstvu ...  ;)

Taman posla kolega. U pravu si potpuno. Hteo sam malo da se nasalim. Mozda bolje da sam napisao "sluzimo narodu, smrt fasizmu"  :lol
Al ova tvoj parola je mnogo bolja. Sluzimo sebi i maketarstvu!!!!