Bojanje figure 1/35

Previous topic - Next topic

kru65mi

Evo ja cu se potruditi da unesem malo figura u forum. O ovome  sam vec odavno mastao pa da i realizujem ...
Figura je nekakav Fritz ( ciji - pojma nemam  :think) u skali 1/35; izrada ce biti video vise manje kao pokazni materijal. Nadam se da ce stvar zainteresirati bar nekoga.
Imam namjeru da podjelim proces u nekoliko dijelova pocevsi s bojanjem lica. Koristicu 3 -4  Vallejo boje i par kistova kineske proizvodnje ( kupio set od 5 za 2.43 € prije kvarantene), sve u cilju da vam proces bude sto blizi. ali cu povremeno koristiti i kistove Newton&Windsor serie 7 da vidite da se kvalitet isplati  :super





Kao sto vidite, figura je vec maljana-staru boju necu skidati, ocistio sam samo lice i naneo dva sloja razredjene osnovne boje. Osnovna boja ( u nastavku BAZA ) je    VALLEJO MODEL COLOR 70.876 BROWN SAND.
Slijedi nastavak,
Kruno

Lanmi

Dobrodošao Kruno, super je što pokrećeš temu sa figurom u 35-ici. Meni je vid već prilično oslabio tako da bez ozbiljnijih lupa ne bih mogao da se upustim u rad u toj razmeri.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

kru65mi

 :hahaha :hahaha :hahaha   ova ti je dobra, preko naocala vec niz godina koristim optivizor. Bez njih ni stol ne vidim   :hahaha :hahaha :hahaha
Kruno

kru65mi

Tek poceo vec promjene ... nije to nista ozbiljno, samo sam zamijenio subjekt - ovaj je malo bolje definisan i nije faban!
Radi se o figuri iz Preiserovog seta



Figure su dobre za vjezbu jer vrijeme ih je malo "nagazilo" ali set je pun opreme  pa ga valja drzati sa strane ...
Sklepao sam figuru od razlicitih dijelova koji joj ne pripadaju sto se i vidi po glavurdi  :lol :hahaha 





ociscena je tek toliko da se ne vide tragovi ljevanja.
Svaku figuru ucvrstim komadicem spojnice u nozi





Ovo je foto koju vredi uvijek napraviti - crno/bijela zenitnog osvjetljenja koje se najcesce koristi. Na ovaj nacin imate predodzbu o rasporedu i jacini sjena te njihovom rasporedu ...



Toliko za sada; primer necu nanositi, samo cu oprati figuru ...
Kruno

kru65mi

Evo prvi dio videa



Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

trnke


Miroslav Š.

Majstor Kruno, ovo mi treba :cheers
Svaka čast, pratim :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Fredi

I ja sam jedan od učenika, budno pratim nastavak  :super

kru65mi

Hvala kolege, nadam se da cu biti u stanju pokazati princip. Nisam ja neki figurinista - maljam i brljam pa obicno nesto ispadne  :hahaha
A ionako sam zatvoren u kuci pa i nemam sta drugo da radim ...  :cry

kru65mi

#9
Drugi dio ...



Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

kru65mi

Treci dio ...





Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno