A-10A Thunderbolt II, Italieri 1/48

Previous topic - Next topic

nenobl

Pozdrav svima! Stara i poznata maketa ali prilicno dobra! 90% je OOB, sjediste je resinsko (kopija) i ove CBU sam dodao iz Kinetic-ovog seta, kabina je od Monogramovog, posto je puno bolja nego Italierijeva. Nesto malo gitovanja, Gunze boje, MIG oilers i pigmenti... Kritike (dobre i lose), sugestije i komentari uvijek dobrodosli!





http://u.cubeupload.com/nenobl/IMG0273.jpg












milan78

Lep a10....zaista.I u manjoj razmeri je velik pa mogu da zamislim samo gde moze da se upakuje u stanu. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Odlično urađen, odličan izbor naoružanja.
Na fotkama iz Sirije i  Iraka je odozdo još više prljav zbog korišćenja topa.
Koliko mi se čini po dekalima ovaj je iz Iraka, oko 2005te.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

nenobl

Quote from: flanker on 08-03-2020, 10:38:33
Odlično urađen, odličan izbor naoružanja.
Na fotkama iz Sirije i  Iraka je odozdo još više prljav zbog korišćenja topa.
Koliko mi se čini po dekalima ovaj je iz Iraka, oko 2005te.
Hvala na zapažanju. Odozdo su prljavi u zavisnosti koliko je vidio borbe taj/tih dan/a, ima ih od besprijekorno čistih do još prljavijih. Elem, potrudio sam se da bude nešto osrednje. Po sastavnici, ova verzija je iz doba Pustinjske oluje. 2005te su već bile C verzije, sa naprednijim naoružanjem i avionikom. Ovo je A verzija, dosta siromasnija sto se tiče naoružanja.


Goran A.

Italeri je totlno omašio lopatice kompresora, malo veći kontrast na njima bi to prikrio a i izgledali bi ubedljivije. Ostalo super, lepo si ga isprljao.

Samity

Odlično odrađe. Imam samo jedno pitanje, mislim da sam negde pročitao da A-10 nosi sajdvindere isključivo na desnom krilu. Ako nisam u pravu voleo bi da znam to. U svakom slučaju čestitke za tanderbolta.

nenobl

Quote from: samity on 23-03-2020, 15:05:34
Odlično odrađe. Imam samo jedno pitanje, mislim da sam negde pročitao da A-10 nosi sajdvindere isključivo na desnom krilu. Ako nisam u pravu voleo bi da znam to. U svakom slučaju čestitke za tanderbolta.

hm, dosta sam istrazivao i nisam naisao na takav podatak... evo i nekolicina slicica koje to, pretpostavljam, demantuju








nenobl

Quote from: AG02 on 20-03-2020, 22:33:55
Italeri je totlno omašio lopatice kompresora, malo veći kontrast na njima bi to prikrio a i izgledali bi ubedljivije. Ostalo super, lepo si ga isprljao.

Radio sam davno nekad Monogramov, i jedan i drugi nude prilicno lose izlivene lopatice. Nije da se ne moze to dovesti u red i ljepse uraditi, npr. odrezati taj dio za koji su lopatice zalivene pa ga uklopiti u ostatak motora, ali to je vec veci hirurski zahvat koji bi radio iskljucivo da sam imao resinski motor i da sam radio C verziju. Ovo je vise OOB a igrao sam se sa nekim novim metodama prljanja koje su se pokazale prilicno dobro!