Bf-109F 1/72 Frog, vinjeta

Previous topic - Next topic

Goran A.

U pokušaju da malo začinim zimske dane nekakvom razbibrigom, otvorio sam par kartonskih kutija a u nameri da potrošim davno kupljene četinare i jedan prastari sklopljen Frogov Bf-109F, i zašarenim policu. Avion sam delimično rasklopio, skinuo mu boju i dekale i pokušao da mu dam izgled posle desetak godina ležanja u hladnoj i vlažnoj tundri, pomalo nagorelog i oštećenog. Ideja je potekla sa slika Meseršmita koji su godinama tavorili na kiši i snegu, što je boju i oznake i čađ ispralo dovodilo do neprepoznatljivosti, a platno pretvaralo u krpice i prašinu. Otud i vegetacija koja je izrasla oko njega... Možda još dodam poneku grančicu, ali za sada će biti ovako






 


Sandman

Solidno je ovo ispalo skroz.
Sviđaju mi se posebno propala/raspala kormila pravca i dubine.

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Miroslav Š.

Bravo Gorane :super

Baš dobro zamišljeno i izvedeno. Meni malko štrči samo jedan detalj a to je poklopac kabine. Pretpostavljam da bi nakon 10 godina u takvim uslovima otpao ili se nakrivio i naslonio na oplatu desne strane...
U svakom slučaju, veoma mi se sviđa.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Goran A.

#4
@Miroslav Š.

To je nemački kvalitet, di beste... 'de mož' d' otpadne!

Šalu na stranu, u pravu si, vetar bi je iskrivio i otkinuo posle par duvanja. Međutim, tu dolaze tri figurice, planinari rekreativci koji zainteresovano posmatraju unutrašnjost i jedan sve to snima vintage kamerom na tronošcu (kameru poneli da se podsete trenutaka kad budu matori za veranje po zabrđu). Zato sam i otvorio poklopac, a pošto nisam imao civile, morao sam da prepravljam dostupne figure, da napravim kape, rančeve i kameru, pa još ostalo da ih ofarbam. Tada će i to imati smisla.   

Goran A.

@Sandman

Ova scena je idealna za veću razmeru i kvalitetniju maketu, lakše je za rad a i teško je usitniti rastinje za sedamdesetdvojku. Bilo bi idealno da sam izvukao i iskrivio flapsove ali bi to već bio drugačiji rad, a nekako nisam hteo da razbijem formu aviona i ko zna kad bi završio. Fotke kažu da je bilo dosta Meseršmita koji su završili ovako u čistoj konfiguraciji, bez otklona komandi, pa meni tako bilo jednostavnije. Mislim , kad je već legitimno, može onda i ovako

Biba Struja

Jedna zamerka, ako je taj avion drljao po zemlji, ta jelka iza desnog krila nema smisla, pošto da je tu jelka, onda bi desno krilo bilo otkinuto, zar ne?

Sandman

Možda je ta jelka iznikla tek nakon pada aviona i porasla?

Goran A.

Bilo bi otkinuto, međutim, piše tamo gore - ... desetak godina kasnije...

Biba Struja

Ali ako je stojao vise godina, kako onda trag ispod trupa nije zarastao u travi  :deadhorse

Goran A.

Au bre omladino... Zato što je to tundra, rano proleće, geografija šesti osnovne. U'vatiće se i tu u 'ladovini za par nedelja... Daj suncu šansu!

djos & filip

KRATKO, odlican rad, lepo zamisljeno i jos lepse izvedeno,
Bravo!
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......