Hawker Fury MkI VVKJ,Airfix 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Deljo sam i ja nešto za vreme ovih prisilnih ferija.Maketa našeg Fjurija MkI iz pilotske škole koga je pokršio kapetan Anton Ercigoj 1938. i srećom prošao dobro,bez težih povreda.
Airfix iz 1980.konturno tačan ali prilično grub,prenaglašena imitacija platnene presvlake,noge st.trapa preširoke,unutrašnjos kabine-niđe veze,nitne kao ping pong loptice,uklapanje 'nako-kapotaž motora nikako,itd.itd.Uradio sam novu unutrašnjost kabine,ublažio imitaciju presvlake,pregravirao,nove žaluzine hladnjaka,uklonio izlivene mitraljeze ispred vetrobrana i zamenio drugim,ožičio itd.Farbe:Humbrol 11 i MM Chrome silver,dekali LH+zastava farbana.










MVladan

Мени је феноменалан,браво !!!

YU-DFY

Zdravo lep i pedantan. Duboki naklon  :bravo

Miroslav Š.

Бруталика, као и увек :super
Хвала ти за још један празник за очи и мелем за душу  :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

anki

Zanatski si ga vrhunski uradio ali ipak imam primedbe. Ono sto nije do tebe je taj nos koji je previse spicast. Cini mi se da sa donje strane kontura ide previse naglo u spic pa je motorski prostor preplitak. Ono sto je do tebe - vidim da si pravio razliku izmedju metala i platna ali bi taj metalik prajmer na platnu trebao da bude bez sjaja. Na c/b fotkama cesto iizgleda kao mat bledo siva. U sustini po meni fali mat lak po platnenim povrsinama da bi bio realniji.

Miha

Fala momci :god
@anki
Potpuno si u pravu za platnene presvlake koje su mat,ja nisam uopšte obraćao pažnju na to :deadhorse Sad je kasno da nešto uradim po tom pitanju jet bi se verovatno pretvorilo u katastrofu. Za ne verovati je da jedan od najlepših dvokrilaca nema poštenu repliku u 1/48 razmeri.

doktor

Ovo je poezija od plastike. Bravo, Miha !

medico

vrlo lepo, gotovo prepoznatljiv rad.
No-nonsense preteranog ostarevanja , zanatski pedantno I precizno, stoji primedba za platno.

djnik

Odlican rad i verodostojan Fury!  :super