JRV Mig-29 18106 1/48 GWH

Previous topic - Next topic

nenobl

Projekat rađen po narudžbi. Ko god je imao priliku raditi Mig-29 od GWH zna kakva je maketa, bilo je uživanje raditi! Rudo za vuču, pilot, poklopci usisnika i izduva su aftermarket. Podloga je bila gratis tako da tako da akcenat nije bio na njoj. Mr.Hobby boje, wash- razrijeđena Abteilung uljana boja field grey se dobro pokazala. Pošto je maketa po narudžbi, nema mnogo weatheringa na samom avionu, vlasnik makete je izrazio želju da ima čist, pedantan avion za kancelarije. Stakleni poklopac je na pending pošto jel'te, niko i ništa trenutno ne radi.























Miroslav Š.

Milina za gledanje i studiranje :super
Bravo!
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Sandman

Odlična, jedna od boljih 29-ki na forumu!
Možda se za nijansu više sija, ali ne škodi, jedino ako možeš malo gume da matiraš - deluju na slikama da se sijaju i dalje, mada znam da je to uživo verovatno dosta manje uočljivo.

Tomcat

Prelepo! Koje su mr hobby boje u pitanju?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

nenobl

Quote from: Sandman on 03-04-2020, 00:34:22
Odlična, jedna od boljih 29-ki na forumu!
Možda se za nijansu više sija, ali ne škodi, jedino ako možeš malo gume da matiraš - deluju na slikama da se sijaju i dalje, mada znam da je to uživo verovatno dosta manje uočljivo.

Završio sam sve sa Vallejo satin, ima prelijep ton a na slikama su tri lampe oko njega tako da bas sija a  inače stvarno nije pre sjajan. Mada, gledao sam i dosta literature, djeluje mi da su JNA avioni bili dosta onako... Glossy ilo satinasti.. Gume takodje, ne znam zasto ovoliko sjaje na slikama  :-\

nenobl

Quote from: Tomcat on 03-04-2020, 07:42:40
Prelepo! Koje su mr hobby boje u pitanju?

H308 i mix H320/H325 80>20% (da ne kazem 70>30%)

viper


Gojko91


Janjic

Svaka čast. Jedan od boljih radova na forumu  :mjetal
凸(¬‿¬)凸


Vladimir

Ф89 НС

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

djos & filip

Sjajno odradjeno, mnostvo detalja, precizan rad.....majstorski
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

drazen