KP Jak-23 1/72

Previous topic - Next topic

cherny

Resih da iskoristim ovo vreme sedenja u kuci, da zavrsim jos neku maketu. Ovu maketu sam kupio pre par godina u Mosonu za 1 EUR, i resio da sam da je napravim sto brze i u stilu maketarenja od pre tridesetak godina, kada sam je i pravio prvi put. :)
Sklapanje je islo bez ikakvih problema, sve je pravo iz kutije sem dodatih pojaseva od trake, bojenje je srebrni  Happy Color sprej za auspuhe, pojedini paneli su MM magnezijum i srebrni flomaster, tek da malo prosaram da ne bude monotono. Lakiran je Tamiya satin sprejem, dekali iz rezerve, posto je dosao bez dekala. Sve u svemu, napravljen za okvirno 3 sata posla. Bas opustajuce iskustvo, malo sam se umorio od Berieva, pa sam hteo nesto sa sto manje posla i razbijanja glave. Idealan za policu. :)





Jovac

Baš je dobar. Imam ovaj avion , doduše Special Hobby i kako mi se čini vrlo brzo će doći na red.Super je ispao KP. :cheers :cheers :cheers

dragan_mig31

Sta fali.Odlicno ispao svaka cast.

milan78

Rad je super,cak izlazi van standarda koje maketa postavlja za to vreme, jesu li oznake what if?Koreja ih nije koristila. :super :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

cherny

Nasao sam podatak na Wikipediji da je mali broj koriscen u Koreji, rek'o neka bude sa tim oznakama :)

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Janjic

Bravo za rad!

Neobičan sa ovim oznakama, ali mu lijepo "stoje" :)
凸(¬‿¬)凸

drazen

Odličan opuštajući rad  :super

djos & filip

Od babe si napravio devojku.
Odlican rad sa starim kalupom. Bas lepo izgleda.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

aircobra

#9
Stavi mu sajle...ja juce pokidao jednu slucajno na polici kada sam uzimao drugu maketu... :DNaravno odlicno si ga odradio!

djnik

Mnogo je Jak :) Lepo si pokazao kako se jeftina i jednostavna maketa moze sa uzivanjem sklopiti.