AZ Bf-109G-6 R-6

Previous topic - Next topic

M@rio

Veliki pozdrav svima!!!
Evo da i ja postavim nešto što sam počeo da radim pre izvesnog vremena a dovršio pre neki dan!
Reč je o AZ-ovom Meseršmitu Bf-109G-6 R-6, naravno u 1:72 razmeri. Trebalo bi da predstavlja avion na kome je leteo Heinrich Bartels, 11./JG 27, Kalamaki aerodrom, Novembra 1943. Šta da kažem ja sam prezadovoljan kako je na kraju sve ispalo. Maketa ima svojih mana ali sam probao da ih korigujem! Koliko sam uspeo u tome možete sami da procenite na osnovu ovih slika (koje su nažalost loše :cry)...
Farbano kompletno sa Vallejo model air paletom, kojom sam ja prezadovoljan (mislim na RLM74, RLM75, RLM76). Lakirano takođe prvo sjajnim Vallejo lakom a na kraju sam izmiksovao Vallejo sjajni i mat lak i preprskao jedan fini sloj preko cele makete. Voš rađen sa Revell-ovim vedering setom.
Od dodataka sam iskoristio quick boost-ov spiner i elise, napravio nišan i dodao pojeseve u sedištu kao i hidraulična creva na stajnom trapu. Na sva pitanja ću vrlo rado odgovoritii naravno sve kritike su više nego dobro došle.
A sad evo slika:










To je to za sada. Još jednom veliki pozdrav svima i zdravi bili!!! :caooo
M@rio

YU-DFY

Odlican! Izgleda kao da je razmera 1/48.
Kako si farbao spiner?

M@rio

Quote from: YU-DFY on 23-04-2020, 08:14:57
Odlican! Izgleda kao da je razmera 1/48.
Kako si farbao spiner?

Hvala!
Imam i jedan Hasegavin u 1:48 razmeri, postavio sam i njega pre izvesnog vremena...
E sad, spiner sam probao na više načina da odradim ali na kraju sam morao da ga ofarbam četkicom...Ako mogu da kažem to me je i najviše namučilo i taj spiner mi najviše smeta kod svega urađenog na ovoj maketi. Sigurno je da sam mogao bolje, što ne znači da neću probati ali za sada je tako kako je... :zvizduc
Pozdrav!
M@rio

Jovac

Odličan. Svaka čast . :cheers :cheers :cheers

dragan_mig31

Bravo Mario.Odlican.Ovi az meseri su idealne makete za rad.

djos & filip

BRAVO!
Kamuflaza je vrhunski odradjena, motling na ovako malom aviounu stvarno zahteva dobru ruku i oko.
Sjajno
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Fredi


M@rio

Hvala svima na komentarima!!!
Veliki pozdrav i zdravi bili!!! :caooo :caooo :caooo
M@rio