DC-10 Hasegawa 1/200

Previous topic - Next topic

Sivcev

Nadam se da ce uskoro biti zavrsen. Bilo je nekih problema sa panelazom na  repu  pa cu morati ponova da ga prefarbam.
ovde nesto eksperimentisem sa panelazom. Maketa je inace u pozitivu pa sam sve pregravirao. Kako je ovo sitna razmera malo su mi paneli izgledali prenaglaseni pa sam isprobao jednu moju zamisao i izgleda mi dobro. Fora je da se panel malo zaprlja. Zatim se lakira maketa jako debelo i to dosta slojeva (ovo je lakirano\zalivano 5 puta i morace bar jos jednom) Lak potpuno poravna povrsinu makete tako da ustvari vise nemas panele ali ih imas u vidu one zaprljanosti. Panel izgleda kao da je ofarban i deluje mnogo tanje. Na slici se vidi da je onaj donji horizontalni panel ispod "jat" natpisa dosta siri od ostalih. To je zbog toga sto na tom mestu treba jos lakirati da se potpuno izjednaci povrsina, posle toga ce biti isti kao i ostali. (Radi poredjenja, putnicki prozor je sirok 1,5mm)  Naravno posle svakog sloja laka sledi smirglanje.



da se stekne otprilike utisak kako ce maketa izgledati




pre nego sto sam rasturio rep



odnos velicine




Sandman

a shta se desilo sa repom?? jel to poseldica shmirglanja posel lakiranja ili ? malo mi se chini da je kao okrnjen vrh repa tj. napadna ivica?
a kazi mi... kad radish matirung krpom - ne dolazi do skidanaja dekala ispod laka?
nadam se da cesh doci u Krlajevo pa da uzivo ispricas kako se to radi sa tom extrafajne "shmirglom"... ;)

inache, ovo sa lakirnajem preko zaprljanih panela izgleda extra!! super ti je fora!!  ;)
samo nastavi sa slikama... chekamo dalje! ...


Sivcev

#2
Rep sam vec bio lakirao kad mi je palo napamet ovo sa zalivanjem panela. kako je lak malo zapunio panele na repu a nisu bili zaprljani morao sam da prodjem skrajberom ponovo kroz panelazu i lak se nekako poceo ljustiti pa je moralo dobro da se pripusi sa smirglom. ta okrnjenost je zbog mog newznog skrajbovanja, git to resava. Ja same oznake lakiram pre nanosenja na maketu najvise da se nebi ostetile a i debelo lakiram maketu tako da prilikom smirglanja ima dosta"mesa" pa ni ne stignes do dekala. naravno treba paziti jer moze i to da se desi.