YAK-9D Dakoplast 1/72

Previous topic - Next topic

Jovac

Stara ali odlična Dakoplast maketa. Sve sem dekala je super. Koristio sam AML dekale. Ovo je aparat koji leteo na Ukrajinskom frontu 1943-1944. Evo slika.




























Warhawk

Odabrane boje i dekali mi se sviđaju kako čuče.
Utisak malo kvari spiner, kojem je možda trebalo posvetiti malo više pažnje oko pasovanja... ili možda čak blagog korigovanja, jer je veći od njonje  :think
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

anki

#2
VVS WWII omiljena tema pa jos Jak..... jako mi se svidja izbor i cist i pedantan rad ali imam i primedbe. Pre svega ta simetricna kamuflazna sema mi je jako neobicna i nisam je do sada video? Imas li neku foto dokumentaciju? Drugo , iako je odnos boja veoma lep i balansiran za sovjetsku semu same boje mi inesto nisu.... kao da fali taj karakteristicni plavi deo u crno/beloj mesavini za AMT 11 i AMT 12 . Prihvatam da je to mozda zbog foto aparata ali.....

Goran A.

Od ove makete bi mogao da se izdelje fin Jak, ukoliko neko ima želju da doda još poneku sitnicu. Za prikaz može skroz ovako, lep Jak!