MiG-3 sa podkrilnim UBK (žuto 5) ICM 1/48

Previous topic - Next topic

boom.boom

Napokon da i ja okačim nešto :zvizduc...!
Tema je, meni lično najlepši avion 2SR, MiG-3 sa podkrilnim UBK kontejnerima koji je oboren u jesen 1941. prem da o ovom avionu nema podataka. Model sam zasnovao na podacima koje pruža čuveni Masimo Tesitori (Massimo Tessitori) na svojoj stranici ( https://massimotessitori.altervista.org/sovietwarplanes/pages/mig3/shotdown5/shotdown5.html ) te neću ulaziti u detaljniju priču oko samoga aparata.
Sama maketa je već dobro poznata i u pitanju je izvorni ICM-ov odlivak. Završih je još oko 2015.god (započeta 4/5 god ranije  :o) ali tek sam sada našao za shodno da je slikam  :zvizduc (i dobrano obrišem  :cry). Kako sam se tokom godina naslušao svakakvih stvari što se tiče uklapanja, moram reći da sam prijatno iznenađen! I pored čudnog rasklopa krila nisam imao većih problema sa uklapanjem! Nivo detaljnosti je na skroz adekvatnom nivou i uz malo truda se može i te kako podići u višu kategoriju. Ruku na srce, ne više tako novi Trumpeter-ov MiG-3 je ipak za klasu bolji ali ni ICM-u ništa ne fali!
Farbanje je iz slobodne ruke a gornje zelene su Humbrol 151 (ili nova 226, nisam siguran ali u svakom slučaju FS34151), i Humbrol 91. Donja je mešavina Humbrol 65+47 u 1/1. Žuta 5ica je ručno farbana. Ostarivanje je kombinacija suvih pastela, voša, akvarel boja u olovci (srebrna, zelena i siva). Imao sam užasnih problema sa erbrašem jer je funkcionisao kao prskalica jednostruke akcije usled neispravne dizne.
Oprostite na ovolikoj priči kao i na lošim fotografijam (i količini istih)! Nadam se da će idući put biti mnogoooo bolje... I na kraju, kritike su apsolutno dobrodošle  :pilot!



Preuzeto sa Masimovog sajta ( https://massimotessitori.altervista.org/sovietwarplanes/pages/mig3/shotdown5/shotdown5.html )



















"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"


dragan_mig31

Jako dobar.Svidja mi se farbanje a i sam vedering.Jako realisticno odradjeno.

Miha

Uradio si ga ko da nije ICM :bravoNi Trumpova maketa nije sjajna,ima slabih tačaka.Ofarban i ostaren s merom-ko pravi je :bravo

djos & filip

Izvanredan rad, boje detalji weathering...sve je ...vrhunski odradjeno.
Do sada nisam video ovu verziju sa podkrilnim kontejnerima sa naoruzanjem.....dobra ideja za doradu malog Hobby Boss-a u 1/72.

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Fredi

Nista ti to brate ne valja, imam ja jednog u kutiji, poslacu ti ga pa odradi ponovo to malo bolje a ovoga mi o mom trosku posalji  :bravo :bravo :bravo :super :caooo :caooo

boom.boom

Hvala kolege na ovakvim komentarima i definitivno će me podstaći da se više angažujem kako za radnim stolom tako i na kutku  :super!

Quote from: djos & filip on 26-04-2020, 14:10:41
Izvanredan rad, boje detalji weathering...sve je ...vrhunski odradjeno.
Do sada nisam video ovu verziju sa podkrilnim kontejnerima sa naoruzanjem.....dobra ideja za doradu malog Hobby Boss-a u 1/72.

Veliki pozdrav

Budi oprezan, to jest probaj da nađeš neku referencu... jer su bili ekstremno retki! UBK podkrilni kontejneri su (i pored skromnih dimenzija) značajno redukovali brzinu i dolet (usled čeonog otpora) MiGa-3 usled čega su skoro pa u potpunosti i napušteni. Barem su moja saznanja takva. Sećam se da sam negde pročitao ili čuo za slučaj da se pilotu čiji je aparat bio opremljen istima sudilo za kukavičluk jer je optužen da je namerno kasnio za formacijom i na taj način izbegao zadatak (ili tako nešto). Optužba je odbačena kada je utvrđeno da pravi razlog njegovog kašnjenja leži u neadekvatnosti ovako opremljenog MiGa-3.

Quote from: Fredi on 26-04-2020, 20:02:46
Nista ti to brate ne valja, imam ja jednog u kutiji, poslacu ti ga pa odradi ponovo to malo bolje a ovoga mi o mom trosku posalji  :bravo :bravo :bravo :super :caooo :caooo
:lol... Pa taman da za nekih 10ak god i tog uslikam i okačim!  :headbang :hahaha
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Ako ti se stvarno toliko dopada, uradi još jedan i to Hobby Boss. U 1:48 meni je bolji od ICM.
Odlično farbanje/starivanje.

boom.boom

Quote from: JŽ on 27-04-2020, 07:05:29
Ako ti se stvarno toliko dopada, uradi još jedan i to Hobby Boss. U 1:48 meni je bolji od ICM.
Odlično farbanje/starivanje.

Hvala kolega, zaista ;D!
U šteku je već spreman jedan trumpeterov (kasnija serija) sa Part ecerajem i on će biti samo još jedan u nizu  :naughty! Planiram takođe i jednog u 1/32 ali ću ga modifikovati u rani MiG-3  :love!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Goran A.

Zaista izgleda kao istrošena mašina sa crno-belih slika, vidi se da si dobro prostudirao dostupne fotografije.