Mitsubishi A6M5 Zero - Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Maketa je pravljena pravo iz kutije sa dodatkom ecovanih pojaseva u kabini kao i topova od bakarne cevcice. Sklapa se bez vecih problema, moje pravilo je da mora svaki spoj da bude nevidlji i svaki panel reskrajbovan pre nego sto krenem sa farbanjem, te iz tog razloga tu mi kod sklapanja maketa uvek prodje najvise vremena. Maketa je farbana AV akrilnim setom za Japanske avione. Kako bih razbio monotoniju, neki od panela su farbani posvetljenom verzijom zelene boje dok su kormila pravca i dubine takodje ofarbana svetlije. Slicni pristup sam imao sa donje strane. Chipping je radnjen ne srerbnom vec svetlo zelenom bojom, hvala kolegama sa kutka za sugestiju. Srebrnom olovkom sam jedino radio chipping na kapotazu motora i elisama i spineru. Po trupu i krilima sam uradio braon wash dok sam na kapotazu uradio interior wash (zelena) kako bi se video). U korenu krila i sa donje strane kao i na rezervoaru sam probao AK Oilbrushers (uljane boje) ali suptilno jer nisam fan preteranog prljanja.












AcaDinic


Laufer72


djos & filip

Stvarno DOBAR, VRLO DOBAR....
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Mislim da je ovo je najfinija kutija u 1/72 ikada, detalji na plastici su toliko dobri i precizni i prate korak sa razmerom u svemu.