A&A Models 1:72 Iljušin Il-102

Previous topic - Next topic

InFlames



AcaDinic


zivorad

Prelepo  :super :super :super

Po mnogima je IL-102 bio promašeni jurišnik , avion jeste zadržao je koncepciju svog prethodnika IL-40 ali je u suštini bio potpuno nov avion sa odličnom opremom i velikim mogućnostima , ne treba zaboraviti da je leteo , vršio probna gadjanja čak i preciznim oružjem , imao je sasvim solidne rezultate ali i nesreću da mu je glavni protivnik bio odlični Su-25 koji je ušao u masovnu proizvodnju i upotrebu , Iljušinov biro je avion izlagao devedesetih na skoro svim avio izložbama u Rusiji i nudio ga stranim kupcima , tvrdili su da je to najbolji jurišni avion na svetu u tom trenutku koji je neopravdano ostao u senci Su-25 zahvaljujući zakulisanim političkim i ekonomskim igrama . Ko zna šta je istina ali definitivno ću morati da nabavim ovu maketu .

Goran A.

Ko bi u devedesetim kupio nešto što izgleda kao da je s kraja pedesetih...

Dejan68

Quote from: AG02 on 28-04-2020, 15:02:09
Ko bi u devedesetim kupio nešto što izgleda kao da je s kraja pedesetih...
Uvek je Rusima bio dizajn rak rana.  ;)

djos & filip

Sjajan, neobican avion, zavrsen vec na tvoj uobicajen nacin, majstorski
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

komoras

Na sam rezultat imam samo reči hvale!  :super
Mene je samo začudila jako ona slika kada si slikao u radu pored MiG-21...ovo čudo je ogromno...  :o
Čak i da su uklonili nepotrebnog repnog pucača i time makar malo dobili na smanjenju težine i gabarita...mislim da je barem ovako laički gledano, opet nedovoljno i ni približno efikasno kao Su-25  :rtfm
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates