1:72 AZ Models Zlin-242l

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Ovu maketu sam kupio pre vise od 10-11 godina.Cena je bila poprilicno velika ali morao sam da sebi uradim jedan makedonski zlin.Zapoceo sam je tek pre 3 godine kad sam uspeo da nabavim bluerider set dekala za ovu masinu i to dva komada jer u originalnom setu nisu date registracije koje idu na krila.Brzo nakon pocetka rada na ovu maketu sam ustanovio da je ovo jedna ocajno losa maketa.Nista se ne sklapa.Morao sam da napravim vecinu kokpita sam.Posto je vacuform staklo uzasno napravio sam i nova stakla.Rezinski nos uopste nije nalegao kako sto treba pa sam morao tu puno da smirglam i popunujem.Farbanje je uz pomoc gunze i tamiye.Dekali su uzasni i jedva sam eliminisao silvering.Postolje sam uradio sam od podmetaca za case i stirena.Na slikama stakla izgeldaju cudno ali uzivo su bas providne i sijaju kao pravo staklo jer sam ih puno polirao i umocio u future.


























zivorad


milan78

Predobar rad.Vredelo je truda  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Wishmaster

Pravo maketarenje old school! Svaka cast predobar je


djos & filip

Lud avioncic, sjajno si ga odradio.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

komoras

Po meni, jedna od tvojih najboljih i najegzotičnijih ikada odradjenih! :cheers :mjetal
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Goran A.

Znači, kad hoćeš da zaviriš u motor, moraš prvo da zatvoriš kabinu. Interesantno rešenje ali sam više za klasičan pristup.