F-22A 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

Suhoj

Jako dobra Academy-jeva maketa Raptora, farbano je Mr. color bojama, sve je miks ali mogu proveriti tacno sta sam koristio ako nekog interesuje.
Pokusao sam da pogodim onu njegovu "metalik" boju, na nekim slikama se malo bolje vidi. Mogao je i jaci taj efekat da bude ali nisam hteo da preteram.
Dekali fenomenalni, sve u svemu bas dobra maketa za rad.
Dodati tankovi pred nego sto sam ga isporucio zato na nekim fotkama ima tankove, na nekim ne, cisto da se ne cudite. :D




















djos & filip

Predivan.
Ako ti nije tesko podeli sa nama koji je odnos boja koje si koristio, bar za mene ovo ce biti korisna referenca.
Jos jednom, sjajan rad
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

Vrlo nezgodan za farbanje zbog panela i premaza koji idu preko njih. To je razlog zbog koga ga neću uskoro ni nabaviti.
Mogao si i sa JDAMovima, bacali su ih u Siriji i Iraku. Pedantno.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Suhoj

Quote from: djos & filip on 03-05-2020, 11:47:03
Predivan.
Ako ti nije tesko podeli sa nama koji je odnos boja koje si koristio, bar za mene ovo ce biti korisna referenca.
Jos jednom, sjajan rad
Pozdrav

Hvala!
Osnovna je mesavina FS36320 H307, Barley gray H334 i Silver H8 u odnosu 40:50:10.
Tamnija je H305 FS36118,i H317 FS 36321i opet H8 u odnosu 30:60:10.
Preko svega toga jedan blagi filter sa H8, a napadne ivice krila, vertikalca itd. su H334 bez dodataka.

Postoje tacno boje po FS koje idu za njega, ne znam sad napamet, nisam ih imao pa sam onda mesao ovako. U svakom slucaju moglo je komotno i 15-20% Silver/Aluminium da ide u osnovnu boju.  :D