Messerschmitt Bf-109G-6 "Beli 3" - Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ova maketa Bf-109G-6 predstavlja avion koji je bio koriscen od strane VTG u Zemunu Avgusta 1945. Maketa je nova Tamiya u razmeri 1/72 koja se stvarno perfektno sklapa, inzenjeri iz Tamije su napravili veoma "pameta" rasklop delova. Farbao sam je sa RLM76 od Valeja a povrsine gde su bili nemacki krstovi su ofarbane belom bojom. Pojedini detalji su ofarbani svetlijom nijansom sive kako bih razbio monotoniju. Spiner je prvo ofarban crnom bojom sa belom spiralom i potom sam ga ofarbao razredjenom crvenom bojom kako bi se spirala jos uvek nazirala kao na fotografijama pravog aviona. Koristio sam Lift Here dekale dok sam za weathering koristio filtere, wash i pigmente od AK.









mutayu

Odlican rad! Ova sema bojenja jos vise istice njegove lepe linije!
Postoji li neka potvrda izgleda oznaka na krilima u vidu fotografije ili si uradio rekonstrukciju na osnovu tekstova? Mislim na svetlije povrsine prebojenih nemackih oznaka.

djnik

Hvala!

Na stranici 123 Borisove knjige Vol.2 o Meserschmtiima u Jugoslaviji se vidi da je donji krst prefarban belom bojom i da je preko njega naneta petokraka.

mutayu