Su-33 1/48 Kinetic

Previous topic - Next topic

Suhoj

Da malo opravdam ovaj nick sto koristim na forumu.
Odlicna Kinetic-ova maketa, detalji su zaista fenomenalni, paneli i riveti razlicite dubine, bas kako treba.
Uklapanje je uglavnom dobro, ali spoj usisnika i trupa sa donje strane je toliko los da sam dremelom morao da sredjujem. I to je jedini ozbiljniji problem bio, sve drugo vrlo korektno.

Dekali koji dodju uz maketu nisu bas najsrecniji, zvezde su malo predimenzionirane, i nema novih zvezda, vec samo one starije pa sam koristio mix Begemotovog seta za Siriju i stensila iz kutije.

Sve osim izduvnika i ostalih bare metal povrsina je farbano AKAN bojama. Nazalost ni one ne mogu direktno iz bocice vec mora malo da se nijansira.
Tamnija plava je mrvicu posvetljena, svetlo plava je pomesana sa bojom za donju stranu Suhoja na kojima lete ruski vitezovi (da bi dobila malo drecaviju nijansu), a siva je sa donje strane direkt iz bocice a sa gornje potamnjena sa malo tamno plave.

Dosta zahtevna kamuflaza i za izbor boja i za farbanje ali sam generalno zadovoljan rezultatom.

Naoruzanje iz kutije je fantasticno, rakete dolaze u jednom delu pa je malo nezgodno farbati ih, ali su detalji skoro na nivou nekih rezinskih raketa.

To je u principu to, prepustam vas slikama.




























zivorad


djos & filip

Prelep u ovoj kamuflazi.
Detalja ....koliko hoces i sve odlicno uradjeno, svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Sandman

Odlično vladaš farbanjem i weatheringom - u isto vreme i pedantno i taman zaprljano sa merom!
Sviđa mi se kako na svakoj maketi verno dočaravaš metalne delove.
Bravo!

flanker

Odličan, a motori su kao pravi.
Jedino mi se više sviđa ona bleđa šema, ali sve jedno, prelep.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

chikavili

Bravo. Sandman je sve rekao i sve se slazem  :super

nenobl


AcaDinic