Kovozavody prostejov Mig-21 um Mongol,srpsko vazduhoplovstvo 16185

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima.Malo sam se se bio ulenjio a razlog je bila ova maketa.Naime cim se zatvore polutke krecu muke sa uklapanjem krila,smirglanje spojeva,rivetiranje itd.A ja bas ne volim to.Kp je preuzeo od Rv aircraft-a alat pa je samo dodao tankove i rakete,koje ionako nisam koristio vec od eduardovog mf-a.Uz malo samogradnje,dodao sam resinska sedista,master pito i dekale od Lift here koji su veoma dobri.Bojen vallejo bojama i nesto gunze a lakovi tamiya.Zelja mi je bila da uradim bas ovaj aparat jer je jedinstven,i jos uvek leteci da kazem,a i malo da se odstupi od monotonije sivih ili srebrnih.Mislim da je lepo ispao,a evo slika a vi udrite...





















Instagram-Peacockscaleworx

Fredi


Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Uverljivo. Ova šema je slična kao na nemačkim Tornado ECR varijanta.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

Bravo Milane rad ti je standardno odličan  :bravo :bravo :bravo     

Jedino mi se čini da su nijanse malo drugačije kao i šara .Radim ovo čudo ali u četrdesetosmici pa sam malo istarživao.





milan78

Znas kako malo je boja bledja na slikama,a da sam koristio tamniju boju ne bi se videla rondela na tamnije sivom polju.Sare su kako je dato u uputstvu,generalno po slikama ne odstupa puno.Gledao sam i ja slike nisam samo slepo pratio lift here.
Instagram-Peacockscaleworx

Miki

Pitanje Milene, kako pravis merdevine i od kog materijala? :)

milan78

Ove su pravljene ima jedno par godina.Od razvucenog rama,nad svecom ili upaljacem.Dovoljno debele za ovu radnju i prave.Pa seckanje,malo krivljenje lepljenje...treba malo vezbe.
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

凸(¬‿¬)凸


Laufer72

B  R   A   V   O 
Milanče, uživo je još lepši ....

milan78

@Laufer72 eto ti si iako domaci strog kriticar mojih radova.Sinocna premijera je to i pokazala. :cheers :cheers :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


Goran A.

Sve super, jedino primedba na boju konusa i dielektrika. Trebalo bi da bude približno FS 34079 (zelena sa plavičastim tonom) umesto ove maslinaste. Pretpostavljam da su te zatvarale slike ili možda ja imam takav "ekranski" utisak.

Kad ste već kod istraživanja, ima još jedna sitnica, koju zanemare gotovo svi koji rade otvorenu kabinu. Ivica kokpita na koju naleže poklopac kabine je crne boje, a to je zapravo gumeni keder koji se naduvavanjem stavlja pod pritisak i tako obezbeđuje hermetizaciju kabine. Bilo je par aviona na kome su te gume prefarbane u zelenu boju kokpita ali se boja razlistala i otpala posle par ciklusa hermetizacije. Ne znam kome je palo na pamet da tako nešto uradi a kamoli da prođe kontrolu. Srećom avion prašta ovakve farbarske izlete pa nije bilo problema sa pritiskom.

milan78

Vidi ovako @AG02,da rezimiram boju konusa...to je ekvivalent gunzea koji je u sustini humbrol 116,koji je priblizan toj boji dielektrika.Video sam ja te diskusije te ova zelena te nije...ovaj po slikama nije izgleda dobio novu farbu kao bisevi koji su prosli remont mnogo pre.Slike su bledje da se ogradim,a ako ti izgeda maslinasto onda zaista je do slika.Hermetizacija je teska da se u ovoj razmeri reprodukujeA da farbam u crno malo mi bude bzvz jer guma ne ide bas celom sirinom.Neka ovako.Znam ja da ima guma za hermetizaciju,probao sam pre da odradim i nije to to.
Instagram-Peacockscaleworx