MI-24V/VP , Zvezda 1/48

Previous topic - Next topic

Pegi

Sasvim korektna maketa koju sam resio da  uradim   iskljucivo iz kutije.Nista dodatno nisam ubacivao i sve izgleda dobro do sada. Detalja ima , rasklop i nije tako komplikovan kako to Zvezda zna da uradi. Naravno da moze svasta da se ubacuje i vec se po netu mogu naci najave za razne dodatke , ali neka ova maketa bude ovakva.Sastavnica ima dosta gresaka sto za sastavljanje sto za bojenje pa se mora pazljivo raditi.Crtezi su dosta dobri i jasni i to je neka kompenzacija za greske u brojevima, recimo. Nekoliko fotografija unutrasnjosti koja cini veci deo radova na maketi.












Pegi

Prilicno je zahtevna maketa pa radovi sporo napreduju. Greske u sastavnici koje sam pomenuo u tekstu iznad su ovog tipa. Takodje sam rekao da je crtez dobar i to vadi stvar kao sto se vidi na slici.



Pegi

Doslo se i do najslozenijih radova na maketi. Proba kako sve naleze i tu nemam zamerke. Maskiranje i sastavljanje providnih delova je vec druga prica.Dok ne stignu maske za kabinu , farbam ono sto  moze da se uradi bez maskiranja. Sve sam ostavio otvoreno sa kompletno uradjenim unutrasnjim detaljima ali samo iz kutije. Nista drugo nisam dodavao a delovi koji ce naknadno biti otvoreni su zbog farbanja prilepljeni Revell lakom. Ovako to izgleda.







Pegi

Stigle su i dugo cekane maske od Eduarda. Nisu jeftine a opet ne zavrsavaju posao. Ovo je verovatno bio jedini nacin da se maske urade. Maskol nemam tako da cu iskoristiti tamijinu traku i zamaskirati ove delove koji nisu pokriveni. Prizvode Big Eda i njegove maketarske carolije   izbegavam  kad  god mogu , ovog puta nije bilo izbora.  Ovih dana sledi farbanje i doterivanje. Izbor naoruzanja je dobar i tu se moze kombinovati.
nekoliko fotki iz ove faze rada.




Pegi

Zapoceo sam jednu verziju i nije mi se dopalo,ne svidja mi se ni da skidam sve i smirglam ponovo. Odlucih se za dve verzije na jednoj maketi i to mi izgleda bas dobro.




Pegi

Dekale sam zalepio , prelakirao , skinuo maske sa kabine i nije lose ispalo.









Зоран 1962

Одличан. 1 место на такмичењу у Чачку. Честитам!

draganst