Orao J22 25154 u 32-jci

Previous topic - Next topic

deksiko

Zdravo svima, priveo sam skoro kraju prototip makete aviona Orao J 22 (standardna kombinacija materijala 160 gr papir, plastika, balza). Dodao sam stajni trap, topove i poziciona svetla. I slike...


Miha

Svaka ti čast čoveče :godTrebalo je ovo "smotati". :bravo

Pedja

Neverovatno izgleda,svaka ti čast. Pretpostavljam da si sve ti uradio i "razvijenu" formu,dizajn,štampu?

deksiko

Hvala vam na lepim komentarima. Maketu kao i prehodne sam uradio u blenderu a boje i panelne linije u fotosopu.
Model u blenderu: ,
A ovako izgleda nerazvijen tj nesastavljen.
Trenutno ubacujem i nitne da bude sto verniji. Kod papirnih maketa detalji pokrivaju njihovu nesavrsenost.
izduven cevi motora
prva strana trupa
hrbat i kabina sa sedistem

DUSAN123

Sjajno izgleda,prava umetnost, svaka ti cast !!  Pretpostavljam da iznutra postoji neka noseca struktura?

deksiko

#5
Kao konstrukcija postoje okviri koji se ubacuju skoro posle svakog dela trupa (ranije sam koristio 1mm balzu a u poslednje vreme 1mm ili 2mm karton koji je laksi za secenje) ili svakog drugog ako su suvise blizu a za krila umesto klasicne konstrukcije sa rebrima i remenjacama u poslednje vremekoristim kutijast profil krila koji je brzi za rad i dovoljno cvrst da nosi krila i celu maketu. I slike u blenderu.

dragan_mig31

Bravo i svaka ti cast.Jel moguce da nam malo vise objasnis malo vise oko samog procesa proizvodnje i izrade ove makete?Dali planiras da ovo prodajes komercijalno ili da okacis na netu pa da i ostali mogu da pokusaju da ovo urade?

deksiko

Bice i objasnjenje naravno, u stvari otprintao sam Orao SY pau se truditi da postavim fotke izrade. Inace za G4 je zavrsena sastavnica tako da ce moci da se nabavi cim resim printanje u vecoj seriji. Malo samse igrao sa pozadinom tipa stajanka u batajnici sa kukuruzima u daljini za fotkanje maketa, mislim da nije lose ispalo.


Miki

Deksiko, je l postoji mogucnost da se napravi neki tutorijal na koji nacin ti stvaras maketu.? Hvala. :)