Grumman F-14A Tomcat, VF-41 Black Aces, Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Pozdrav svima. Ovaj put ponovo Hasegawin F-14A, poslednje krstarenje VF-41 sa USS Enterprise uoči prelaska te jedinice na F/A-18F i otprilike period operacije Enduring Freedom u Avgnistanu 2001. godine. O maketi nemam nista novo da kazem, ovo mi je deveti Hasegawin Tomcat i uglavnom sam, zahvaljujuci savetima sa interneta, pohvatao cake kako ga sastaviti uz sto manje problema jer je u pitanju maketa koja pravi odredjene probleme u radu, tako da mi je za sada ovo F-14 kojim sam najmanje nezadovoljan iliti najvise zadovoljan. Lično, sada mi veci razlog nezadovoljstvu u radu na Hasegawinim F-14 cini to sto su paneli mestimicno jedva uocljivi. Podves je mozda malo neobican ali na vise mesta sam naisao na podatak da je zbog nedostatka obavestajnih podataka o stanju avganistanskog- talibanskog vazduholovstva, u početnim fazama operacije Enduring Freedom predostroznosti radi kaceno, osim standardnih dve AIM-9, i po jedan AIM-7 i AIM-54. Boje su Mr.Paint i zaista sam vise nego zadovoljan kvalitetom. Dekali CAM, AIM-7 i AIM-54 viskovi, Hasegawa weapons set za bombe, lantirn i drzace AIM-9 i Eduard AIM-9. Takođe, Eduard zoom set i fenomenalne metalne pito i aoa cev.




















I za kraj zajednicka slika dva F-14 iz VF-41, sa pocetka i kraja upotrebe u toj jedinici





Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Jedan od lepsih,ako ne i najlepsi Tomcat na forumu,svakako tvoj najbolji,a i mislim i tvoj najbolji rad.Opravdan nick. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

viper

Uvijek je lijepo vidjeti dobro urađenog tomcata.
Ovaj ti je zaista odličan.
Ja sam odustao od hasegawinih tomcata u 72-ki, zbog tih plitkih panela.
Očito je da su im se kalupi potrošili.
Hasegawa zadnjih gofina ništa novo neizbacuje, opasno stagniraju.

flanker

Dobar.
A što se tiče podvesa, tako su leteli i na početku Iraqi Freedom. Do duše tamo je još nešto i moglo da poleti.
Možda Feniks kao balans za obeleživač sa desne strane?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

@viper

To je i moj utisak, Hasegawa zivi od stare slave. Mislim da im je poslednji new tool bio Su-33 iz 2016. Cak su im i prepaci u limited edition serijama sve malobrojniji...

@flanker

Mislim da je AIM-54 imao dvostruku funkciju- i osnovnu i balast... Mada mislim da je poprilicno tezi nego lantirn
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Janjic

凸(¬‿¬)凸

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Jovac

I ako ne volim nešto ove Low Viss. oznake , ovaj izgleda kao pravi. Svaka čast. :cheers :cheers :cheers


Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...