T-34/76(model 1942.) zvezda 1:35

Previous topic - Next topic

Aki

zvezdina maketa,T-34/76 model 1942,razmera 1:35
maketa je sasvim fino uradjena,ali sam iz Androve recenzije saznao za neke greske.
posto je "leziste" za mitraljez potpuno pogresno uradjeno,to sam prepravio.i far se nalazi na pogesnom mestu,ali sam ga tu i ostavio,jer sam video da se na nekim slikama far ne nalazi tu 0:)
takodje,napravio sam i instalaciju za far 0:)
na ovoj maketi sam isprobao novi brush(revell professional),i odusevljen sam.
za sada,maketa je samo ofarbana,i izlakirana prontom,a ako bude vremena, ovih dana cu uraditi i wash.
jedino sto me brine jesu gusenice(vinilne,uzasne :-\) :-\ :ali valjda cu se nekako snaci sa njima 0:)


radio sam i varove




instalacija za far,od zice


T34

Izvrsno druže drago mi je što toliko članova ovoga foruma voli da radi ovo kultno vozilo!!!
Ali šta ćete meni da ostavite - svi su u kutijama još >:( a vremena malo!
No - gle; to kućište mitraljeze bi trebalo biti neoklopljeno; no s obzirom na "divljanje" podverzija i nije neka greška ostaviti ga takvim kakav je - mada ti cijev po duljini  strši previše van...
Vidim da si radio i varove - jer ova ih maketa nema - super...
Ako ti je do realnosti; makni nosač antene radio-uređaja; ova ga verzija u golemom postotku vozila nije imala...
I jel možda malčice pretaman?
Ali to s raznim efektima malo korigiraš do kraja...
I znam da znaš - ali kotači su čelični - dakle gazna površina nemoj da bude ful mat - i daj malo čeličnog drybrusha na rubove istih ( Revell 91 ili neka odgovarajuća ) 

Aki

vazi,skinucu nosac za antenu.nisam znao da ga ova verzija nije imala ???
meni se cini da je boja ok,posto su ga u to vreme farbali u sta su stigli ;D
naravno,tockove cu drybrushovati,da bude realnije.

T34

Još bolje - nakrivi ga onako "nehajno" prema napred vrhom!
A boja - ne brine me nijansa nego samo da je malo svjetlija...
Ali OK je sve :D

tripko


milanco

Lep rad @ki svaka cast ajde zavrsavaj to sto pre.
Koju si zelenu boju koristio  :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sandman

bravo @ki!

svidja mi se kako si varove uradio - moze koja rech o tome - kako? chime?  ::)
fino ti izgleda i ona instalacija za far!

drago mi je shto se dosta trudish oko raznoraznih dorada na svojim maketama i ne libish se raznih experimenata!
samo napred, ajd da vidimo kako cesh se snaci sa gusenicama ;)

Aki

hvala :)
Quote from: milanco on 29-09-2007, 01:13:25
Lep rad @ki svaka cast ajde zavrsavaj to sto pre.
Koju si zelenu boju koristio  :)
koristio sam revell 65
Quote from: Sandman on 29-09-2007, 10:44:16
bravo @ki!

svidja mi se kako si varove uradio - moze koja rech o tome - kako? chime?  ::)
fino ti izgleda i ona instalacija za far!

drago mi je shto se dosta trudish oko raznoraznih dorada na svojim maketama i ne libish se raznih experimenata!
samo napred, ajd da vidimo kako cesh se snaci sa gusenicama ;)
posto nazalost nemem milliput,varove sam radio sa bison epoxy putty.
napravio sam malu "zmijicu",pa sam je stavio na mesto vara,i onda oblikovao,da izgleda sto realnije :)

Aki

T-34 je zavrsio u Mr muscolu,zbog posledica neuspelih experimenata >:D >:D >:D
doziveo je dosta prepravki,i ofarban je MM akrilima.
far sam morao da prepravljam,jer je zvezda dala far za verziju 43'.njega cu staviti pored vozacevog otvora(gde mu je i mesto),cim napravim staklo na njemu,pomocu dvokomponentnog lepka.
kucicte za antenu sam isekao,jer ga je zvezda postavlia na pogresno mesto :-\ :P(isto za verziju 43')
isekao sam mrezicu,koja je bila na otvoru za motor,jer je bila jako lose uradjena,i postavio sam svoju mrezicu.
treba da stavim i cev od mitraljeza(upotrebicu tenku medicinsku iglu).kuciste mitraljeza sam jos davno prepravio,jer je i ono bilo pogresno.
mislio sam da cu se dosta namuciti sa fiksiranjem onih uzasnih zilavih gusenica,ali nije bilo mnogo problema.fiksirao sam ih delovima spajalice.izbusio sam malu rupu na trupu,i tu sam provukao tanku metalnu sipku(deo spajalice)koja drzi gusenice.gazni delovi tocka su ofarbani u steel,jer ova verzija nema gumu na tockovima.Natpis na kupoli(smrt fasistima)nije dekal,vec sam napisao slobodnom rukom(video sam jedan T-34 iz staljingrada,sa ovakvim natpisom.Posto i moj tenak predstavlja vozilo iz staljingrada,odlucio sam da upotrebim taj natpis).isekao sam prednje branike,jer su oni cesto bili unistavani,ili cak nisu stavljani u fabrikama.weathering sam radio slikarskim uljanim bojama,a razredjiva sam ih white spiritom.
jos malo,pa ce on u zavresene makete ;)









komentari i kritike su dobrodosli :)


Srdjan

Komentar je suvisan  :o :o :o Bas me zanima kako ce da ispadne far  ;) ;) Hoce li biti jos nekih oznaka, ili samo ovaj natpis?

milanco

Bravo @ki svaka cast lepo izgleda :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

medico

sinak odlicno napreduje ...mozda ty i tamo neki chipping ?

Aki

Quote from: Helloween on 09-01-2008, 13:12:58
Komentar je suvisan  :o :o :o Bas me zanima kako ce da ispadne far  ;) ;) Hoce li biti jos nekih oznaka, ili samo ovaj natpis?
nece biti drugih oznaka,samo natpis :)
Quote from: medico on 09-01-2008, 17:04:43
sinak odlicno napreduje ...mozda ty i tamo neki chipping ?
bice,bice,i chippinga.

T34

Fantastično!!!!!!!!! Bravo @ki !
Jeftina i siromašna maketa u rukama nekog tko zna što radi može da postane previ mali biser!
Milina za gledati!
Reci mi što si koristio za rezanje plastičnih mrežica na motoru; odnosno čime je najlakše obaviti navedeno ?

Ps. kao nagradu za trud ja ti poklanjam metalnu cijev topa F-34 i šaljem ti; daj adresu i ako ti nekoliko dana ne igra ulogu?

Aki

#14
poklanjas mi cev za mitraljez :o HVALA MNOGO!!!!!! :)
isekao sam je obicnim skalpelom,ali mi je trebalo malo vise vremena :-\
ali,trud se isplatio 0:)