Messerschmitt Me-262 "Black 1" - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Nakon zavrsetka sklapanja ove makete nekoliko meseci sam razmisljao kako da je ofarbam. Video sam gotovo sve kamuflaze Me-262 koje su ostali maketaril uradili ali mi se ni jedna nije dopala jer su gotovo sve teme "pokrivene". Slucajno sam na Ebay-u naisao na set od Eagle Editions (Eagle Cals) za "Black 1", Me-262 koji je bio ili polu zavrsen ili sastavljen od delova razlicitih aviona. Sve povrsine su nakon prajmera dobile preshading sa RLM 66 nakon cega je na donje povrsine nanesena AV RLM 76 a na gornje povrsine AV RLM 83. Nos i pojedine oplate motora su ofarane sa Tamiya RLM 02 dok su delovi od aluminijuma ofarbani sa AV Aluminium. Wash je odradjen sa AK Panelinerom dok je dodatno prljanje blago odradjeno sa pastelima i drvenim olovkama.

Svi detalji sem pojaseva u kabini i antene su pravo iz kutije. U maketi je dat otvoren prostor za naoruzanje sa dva Mk 108 topa a ispod nosa sam okacio i po dve SC250 bombe.

Primeticete da je zanimljivo da maketa nama hakenkreuz/svastiku, jer je ni pravi avion nije imao.

Maketu sam postavio na postolje koje sam vec imao a ovaj Kettenkrad je iz seta ove maketa ali sam ga zavrsio pre jedno 5 godina.

Ovo je 16. maketa ove godine.











Janjic

Sve pohvale za vrhunski rad!
Kakva li će slast da obraduje naše oči kad uradiš punoljetnu ove godine, od ove šesnaeste rastu zazubice!

Bravo  :super
凸(¬‿¬)凸

padobranac

o\llllll/o

djnik

Hvala obojici.

Bogami, do kraja godine nadam se da ce biti 20+ maketa. :)

Jovac


Lanmi

Super je ispao Messer. Vrlo neobično farbanje i baš dobro izgleda.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djos & filip

Odlican rad, egzotican izbor verzije, sto se kamuflaze tice, i odlicna prezentacija gotove makete.
10+ za sve
Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......