VVKJ Messerschmitt Bf 109E-3, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Evo drugari i ja prvi put da se prikazem u projektima u radu.    Mislim da je to najbolji nacin da se,od vas majstora ovog hobija, nauci, a i vi da vidite kako to "cetkar" amater radi.   Sve vase kritike su dobrodosle (zato i postujem).
Prvo par reci o maketi. Ovu maketu sam kupio letos u Solunu (nisam se jos upoznao sa carima e-bay-a,a kod nas Academy-ja nije bilo) i kostala je citavih 12 evra. Sto je troduplo skuplje, kao sve makete koje sam kupio u Grckoj, nego da sam porucio preko neta. Ali...   
Zbog ocajnih Academy dekala a i promene radi, odlucio sam se da radim u oznakama VVKJ. Naravno sve to, zahvaljujuci pojavom u januaru, Lifthere seta dekala nasih Messera.

Academy se stvarno potrudio da, da jednu kvalitetnu maketu u odnosu cena-kvalitet (kod Lucky-ja moze da se nadje ispod 5 evra). Takodje, nema gitovanja, a maketa se uklapa samo po sebi. Uz maketu aviona se dobija Kettenkard i set sa buricima i sanducima.


Takodje sve pohvale za Lifthere dekale. U setu za nase mesere u 1/72 dobijaju se dekali za dva VVKJ Bf 109E-3, za jednog zarobljenog Bf 109G-6 i jednog posleratnog Bf109G-10.



E, sada malo rad... Lepljenje i radjenje panela sa Tamiya scraber, fantasticna alatka, porucena od Lucky-ja za manje od 5 evra.




I ako sam pocetnik, nisam perfekcionista i radim makete "out of box", jedna stvar mi jako bola oci. To je usisnik vazduha. Academy ga je pogresno uradio. Odnosno, ne lepi se na pravu stranu. Pokusao sam, uz odgovarajucu obradu, da ga zalepim stim sto posle ovih slika bice malo gitanja.


Spojeni trup i krila.




Nadam se da su slike sada malo bolje!  :D   :D
Velik pozdrav svima!  :)






Gusha

Otto, skidam kapu za zelju i trud da ovu maketu iskoristis za izradu naseg messera.Medjutim, ima tu par stvari koje su katastrofalne.Ako zelis da radis oanko kao so rekao "iz kutije" bez ispravki, onda je ok, zaboravi na ovaj topic, ali ako zelis da je malo sredis, moraces da prvo okrenes izduvnike iz motora kako treba, vidis da su okrenuti naopako.Mitraljezi ne stoje kako treba, kod Emila su oni ravno gore, a tu su postavljeni postrance.Resenje je da se odsece kompletno prednji deo, skoro do kabine  i da se nakaci deo od Airfixa ili neki drugi!
Znaci samo ako zelis da ga uradis picanski tacno!

Kerber

Dobro je kad se radi.

Academy ima svojih mana, ali da te ne davi sa tim.
Kad se lepo i pedantno uradi, bice sasvim OK.

Sad,  mali savet, vidim da ti je pobegao lepak na prste pa si mu ga dao po krilu...
Dovoljno je da samo na suvo sastavis krila i onda nekom tanjom cetkicom, uzmes malo ovog tecnog lepka, i samo po spoju lagano predjes, mozes i na "parche" od po 2 cm...
Kapilarnim putem se lepak sam rasporedi i krene u akciju, a prsti - suvi, nema ovih potpisa...
posle ponovis tamo gde nisi do kraja zalepio.
Dobar je ovaj lepak, samo sto lako bezi, hoce cak i po panelazi da se prosiri, zato - mala cetkica, malo lepka i polako.

Pozz !

Otto Skorzeny

Evo mene posle duzeg vremena. Prvo da se osvrnem na komentar Gushe. Da u pravu si i stvarno nisam video kontra izduvnike i prednje mitraljeze.
Nemam rezervnog Emila 3 da bi mu ugradjivao novi prednji deo. Ovaj nek ide ovako, posluzice za vezbu.
Interesantno je i da drugi Academy-jev Emil 3/4 ima istu gresku.

Nastavak radova...

Maketa je izlepljna.


Zatim, prajmovana Tamyia Liqued white surface primer.



Uradjen presheding grafitnom olovkom, mozda vama zvuci neobicno ali to mi je pokazao jedan stari maketar koji radi bez Ab. Za svetle donje povrsine, ima efekta.



Zatim farbanje. Gornji deo ofarban u RLM 70, odnosno Humbrol 91.





Donji deo ofarban u RLM 65, odnosno Humbrol 65.



Ostavicu par dana maketu da se dobro boja slegne i osusi. Sledi par premaza Prontom a onda dekali.
Dalji radovi uskoro...