Iljušin IL-20 - Trumpeter 1/72 - Stigla vam je pošta!

Previous topic - Next topic

YASIG

Trumpeter IL-28 prerađen na brzi poštanski avion IL-20 / IL-28P (od "Почтовии" - Poštanski), u službi kompanije Aeroflot - SSSR 1954-1964,  na linijama Moskva-Vnukovo, za  Sverdlovsk i Novosibirsk, uglavnom za brzi transport štamparskih matrica listova  Pravda i  Izvestiya, da bi se bez velikog zakašnjenja dnevne novine štampale i u udaljenim istočnim krajevima SSSRa.

Komplet vojna instalacija je uklonjena, a piloti su bili mahom iz  AEROFLOT sa aviona TU-104.

Kasnije su neki od tih aparata korišćeni kao meteo avioni.

Cela flota od prerađenih  20 primeraka  IL-20 je krajem šezdesetih godina prošlog veka povučena i rashodovana.









Providni delovi su vacuform, rađeni na doteranim i modifikovanim providnim delovima makete.

Dekali su laser print i Air Brush maske za registraciju na krilu..

Ćomi

Baš je dobro kada se pojavi ovako nešto drugačije...Lep koliko je ružan  ;)

Pozz,
Ćomi
No signature.

dragan_mig31

NIsma imao pojma da su sovjeti koristili il-28 u aeroflot :D

Goran A.

Ovo je još iz doba korone! Jeftina maketa a nikad mi nije bilo jasno zašto. Ima lepo doteranih na internetu, poput ove tvoje. Koliko je bolja ili lošija od Bileka i Airfixa?

AЭРОПОКСИ

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.

AЭРОПОКСИ

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.

milan78

Zar Trump/Ita/Bilek nije isti kalup?Po ramovima je sve to isto.
Instagram-Peacockscaleworx

AЭРОПОКСИ

#7
Bilek/Italeri su jedna a Trumpeter sasvim druga maketa, dočim je Airfix ( kao prvi ) treća.

Imam ih sve, na gomili, uporedio sam ih.
Nedostaje mi samo Bilekov dvosed. IL-28 U - Mascot.
https://maketarskikutak.com/index.php/topic,26149.msg199757.html#msg199757
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.

iguanac

Svaka čast!
Lepa priča ovekovečena u ovakvom modelu... Tome služi maketarstvo, da ispriča neku priču. Posebno mi se sviđa detalj sa kovertom.
Predivno
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/