Italeri T-33/TV-2 Shooting star 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozz svima.Italeri je skoro prepakovao Platz t-33 sa dekalima za 6 aparata,ali meni kao i vecini verujem,nije bilo interesantno da radim neki iz kutije(osim mozda grckog)pa sam posegnuo za lift here dekalima i uradio kao TV-2 JRV i PVO iz sredine 60tih godina.Maketa je na ramu dosta obecavala,lepi detalji samo cudan rasklop,sto se ispostavilo da je zbog toga sto Platz radi i drugu opciju sa motorom te zato trup ide iz 4 dela(po 2 za svaku polutku).Kokpit je odlican te dodavsi neke detalje na sedista zatvorio sam kokpit.Jedini problem je jedan deo ispod trupa iza prednjeg trapa koji cini donji deo usisnika,gde prilikom umetanja ima sa 4 strane zazor veci od 1mm te sam to popunjavao stirenom i superlepkom.Farbao sam gunzeom gornje boje,dole stari dobri humbrol pru blue sa kap bele.Dekali su genericki jer iz seta Us jets in JRV ili kako vec,su se cepali,lose lepili te sam iskoristio samo natpis Jastreb,serijal na repu i crvenu traku oko trupa.Sivi wash od pastela,lak vallejo i polica.Mislim da ovom razmerom lepo je pretstavljen "tevejac"onako kako su i odrzavani i cuvani.Realno meni je ovo jako ruzan avion,te sam ga uradio da zapocne niz u kolekciji uz f-84 i f-86.























Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

A meni je ovo mnogo lijep avion :)
Mnogo mi se sviđa kako si ga uradio, bravo Miki!
Mene čeka isti, ali biće amer ;)
凸(¬‿¬)凸

Jovac

Iskreno i ako jako volim hladnoratovske džetove, ovo mi je jedan od najmanje omiljenih aviona. Maketa je prelepo ispala i samim tim sve pohvale za rad. :cheers :cheers :cheers