MIG 21 BIS - 1/48 Eduard - SFR Yugoslavia - 17130

Previous topic - Next topic

YASIG

MIG 21 BIS - 1/48 Eduard - SFR Yugoslavia RV i PVO, 1980. , Željava/Bihać - Lift Here i home made laser printed dekali za br 130.













Sudbina aviona je tužna, kao i sudbina pilota, preminuo je 2014.
Blue sky.

17130  75061027    30.05.1978.   Oboren 06.10.1991. ppor Roberto Della Croce, iskočio, spašen

chikavili

Odlicno je ispao. Bravo.
Pokojnog Dela Kročea sam poznavao, radili smo zajedno... tuzno :(

Pitanje - koju boju si koristio za trup i krila?

YASIG

Quote from: chikavili on 15-09-2020, 16:05:44
Pitanje - koju boju si koristio za trup i krila?
Mix više boja prema čipu /uzorku sa slupanog 17153.
Nisam koristio ni jednu preporučenu po uputstvima , mada je AKAN 73059 spot on.

chikavili

Quote from: YASIG on 15-09-2020, 17:19:02
Mix više boja...
Nisam koristio ni jednu preporučenu po uputstvima...
Pretpostavio sam, zato i pitam ;)

DraganB

Pre svega da pohvalim rad. Izgleda odlicno!!   I jedno pitanje...   Jos negde sam pronasao info da je AKAN 73059 odlicna boja za nase "bis-eve", i uspeo sam da se dokopam jedne bocice, ali mi deluje previse tamna. Pogotovo kada je uporedim sa HU127 i drugim bojama koje se najcesce koriste za nase Migove. Cak i preko belog prajmera. Da li si radio neku maketu MiG-21 sa tom bojom i kako je ispalo? Ja ili gresim, ili sam potkacio neku losu seriju boje.....    :)

Goran A.

Zapravo, naši Bis-evi, iz doba SFRJ, su farbani u tri nijanse sive, u zavisnosti od serije, razlika u tim nijansama za maketare nije ključna ali je postojala i radilo se o tonalitetu.

milan78

@DraganB za nase migove-21 ako hoces bas vallejo ide light ghost grey primer i dark ghost grey u mix 50/50.Nema greske.Zelena za dielektrik je neka hajde priblizno Raf dark green moze ona sto ide na spitove itd.
Instagram-Peacockscaleworx