Academy T-33 1/48 JRV

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Ajde da se i ja nadovezem na mog nastavnika Nenada (alias YASIG) i predstavim svoju najnoviju maketu. Academy T-33 koga sam vec duze vremena planirao da uradim da bi upotpunio svoju kolekciju USA jetova u sluzbi JRV-a. Maketa je tipican Academy. Sklapa se korektno ali nedostaju fini detalji. To sam pokusao da ispravim urezivanjem panela i rivertiranjem makete. Farbano Vallejo zutom i crnom, srebrnom Tamiya i toniranje panela sa AK srebrnom. Dekali su od Lift Here i jako su lepo legli.












dragan_mig31

Odlican T-33.Ovaj je i meni u planu kad budem uzeo novi italeri.Jedno pitanje dali lift here radi ove dekale u 72?

doktor

Vrlo lep T-33, sa petokrakama bi privukao paznju na svakom maketarskom takmicenju na zapadu [kao i F-86, naravno]

Janjic

凸(¬‿¬)凸

YU-DFY

QuoteJedno pitanje dali lift here radi ove dekale u 72?

Mislim da Lift here ne daje dekale za ovaj avion u 1/72. Ja sam radio ovakvog istog u 1/72 (maketa od Hasegawe prastara) i kombinovao sam dekale (rondele i brojeve) od Balkan model-sa. Imao sam dva seta, jedan sa razlicitim velicinama rondela i zastava a drugi sa crnim i belim ev. brojevima. Iskren da budem, petokraka na zastavi (koju sam farbao na ovoj maketi) je bas iz tog seta u 1/72.

Sandman

Odlično i pedantno skockan tegljač meta! U planu mi je da ga radim u 72 jednog dana.

Draganče, LH jeste izbacio dekale za ovu verziju T-33, samo sa brojem 055.

http://lifthereserbia.50webs.com/714-LH.htm

Na žalost mislim da ga odavno više nema u prodaji, jedino ako ga negde na oglasima nađeš, ili ako LH uradi reprint ili neki novi set u narednom periodu (na LH sajtu se za novembar 2020. najavljuje set "Jets 5", ali bez informacija o predstavljenim aparatima)

Pozz,
S.