Hasegawa F-86E Sabre JRV

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Paralelno sa T-33 radio sam i F-86E. Naime, zelja mi je bila da uradim primerak ev. broja 054 koji je po svom penzionisanju bio dodeljen Masinskom fakultetu u Beogradu. Ja sam upisao ovaj fakultet 1995. god a ovaj avion je bas neposredno po mom upisu bio prebacen sa fakulteta u Muzej JRV. Kao brucos sam posetio muzej i takmicenje "Dule i Baron" vec u oktobru iste godine i prijatno se iznenadih kada sam ugledao ovaj avion (rastavljen) na ulazu u depo muzeja. Valjda mu je tu bilo privremeno mesto jer nisu znali sta ce da rade sa njim. Nedugo zatim su ga sutnuli iza muzeja gde se verovatno i danas nalazi i gde trune.











YU-DFY

Evo jedna zajednicka slika sa T-33 kao i moje upotpunjene kolekcije USA jets u JRV.








YU-DFY

F-86E ispred muzeja 1995. godine.


YASIG

Vidi se , iz aviona,  Bečkerečka škola , istureno odeljenje Huddinge  :pilot

nebkv

 :super
Lep i ostatak kolekcije
Ima i uljez

voja

Quote from: YU-DFY on 22-09-2020, 16:08:44


Valjda mu je tu bilo privremeno mesto jer nisu znali sta ce da rade sa njim. Nedugo zatim su ga sutnuli iza muzeja gde se verovatno i danas nalazi i gde trune.



Nije šutnut iza muzeja, dole je u depou.
Bio sam prisutan kada su ga ubacivali. Tog dana sam imao let, poranio na aerodrom, predao prtljag, ostalo dosta vremena do poletanja pa se prošetao do muzeja.
Pred muzej sam stigao baš u trenutku kada su ga ubacivali dole u depo. Negde imam i fotografije te operacije jer sam ispucao pola filma u aparatu.

.

.


airbamby

Quote from: voja on 22-09-2020, 21:45:02
Quote from: YU-DFY on 22-09-2020, 16:08:44


Valjda mu je tu bilo privremeno mesto jer nisu znali sta ce da rade sa njim. Nedugo zatim su ga sutnuli iza muzeja gde se verovatno i danas nalazi i gde trune.



Nije šutnut iza muzeja, dole je u depou.
Bio sam prisutan kada su ga ubacivali. Tog dana sam imao let, poranio na aerodrom, predao prtljag, ostalo dosta vremena do poletanja pa se prošetao do muzeja.
Pred muzej sam stigao baš u trenutku kada su ga ubacivali dole u depo. Negde imam i fotografije te operacije jer sam ispucao pola filma u aparatu.

.

.

Nije u depou, u "zici" je...

Depo je jednostavno prrmali da bi se u njega smestilo sve sto treba da bude u njemu.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

milan78

#7
Hmm hajde ovako,lepa maketa lepo uradjenja.Imas gadan otisak prsta kod broja 054 ispod kabine sa desne strane.I kutija trapa napred treba da je ista boja kao i pozadi. :cheers Mala kritika,bar lako resiva sa smirglom 3000 malo laka.
Instagram-Peacockscaleworx

YU-DFY

QuoteNije šutnut iza muzeja, dole je u depou.
Bio sam prisutan kada su ga ubacivali. Tog dana sam imao let, poranio na aerodrom, predao prtljag, ostalo dosta vremena do poletanja pa se prošetao do muzeja.
Pred muzej sam stigao baš u trenutku kada su ga ubacivali dole u depo. Negde imam i fotografije te operacije jer sam ispucao pola filma u aparatu.

.

.

Nije u depou, u "zici" je...

Depo je jednostavno prrmali da bi se u njega smestilo sve sto treba da bude u njemu.

@voja me je bacio u nedoumicu. A prilicno sam bio siguran da sam ga video u zici iza muzeja krajem 90-tih. Prijatno se iznenadih da je ubacen u depo, ali samo posle par sekundi procitah Bambijev post. Ipak je iza muzeja gde trune.  :uaaa

QuoteHmm hajde ovako,lepa maketa lepo uradjenja.Kmas gadan otisak prsta kod broja 054 ispod kabine sa desne strane.I kutija trapa napred treba da je ista boja kao i pozadi. :cheers Mala kritika,bar lako resiva sa smirglom 3000 malo laka.

Priznajem vidi se na fotografiji (cirka 5 mm) kada se uvelica nekoliko puta u odnosu na maketu. Nije to otisak prsta nego naslaga farbe jer sam tu prelazio farbom 3 puta. Prvo isprskana cela maketa srebrnom. Onda blago prelakirana sjajnim lakom, pa onda maskiram panele koje cu da toniram, tu nanesem AK farbu cetkicom i sve bude ok. Kad sam skidao tamiya traku, ona ostavi trag na susednom panelu. Ni sam ne znam kako se to desilo preko laka. To mi se nije svidelo, pa krenem to da ispravljam cetkicom pa mi svetlija srebrna predje na taj panel. Onda opet nanesem tamniju srebrnu na ovaj panel cetkicom gde se vide ti nabori. I tako jos jednom. Kad sam sad pogledao maketu opet, skoro nista se nevidi golim okom. Ako se uzme lupa onda se verovatno vidi. Ja tu nista vise ne diram. Stoji lepo u vitrini i to niko nece ni primetiti. 

voja

Quote from: airbamby on 22-09-2020, 22:25:17

Nije u depou, u "zici" je...

Depo je jednostavno prrmali da bi se u njega smestilo sve sto treba da bude u njemu.


U žici?
Hmmm, kada sam ja bio u muzerju trup je bio postavljen na nekakva kolica. Stajao je dole ispod stepenica na onom kolskom prilazu vratima depoa.
Vrata bila otvorena, bilo par ljudi iz muzeja i spremali se da ga uguraju unutra. Kada sam im rekao da sam maketar, sačekali su par minuta i dali mi vremena da poslikam detalje gde su poskidani servisni paneli. Neposredno pre toga sam nabavio maketu pa mi bilo zanimljivo da to poslikam i pootvaram maketu kada je budem radio. 
Onda su trup ugurali u depo.

Da li je moguće da je kasnije iz nekog razloga izvađen iz depoa i prebačen iza žice?

.

.

Sandman

Odlična ti je cela kolekcija ranih džetova!

YU-DFY

QuoteHmmm, kada sam ja bio u muzerju trup je bio postavljen na nekakva kolica. Stajao je dole ispod stepenica na onom kolskom prilazu vratima depoa.

Toga se i ja secam. Ova moja slika gore gde sedim na tom primerku je upravo slikana na ulazu u depo. Tu je trup bio na kolicima i svi servisni paneli su bili pootvarani. Posle par godina videh ga u zici. Imam i tu fotku negde kod kuce.

@nebkv
QuoteIma i uljez

Ako si mislio na F-84F, to je What if? :-)

nebkv

#12
Da
Nedostaje jos samo jedan ertejac u kolekciji dzetova :)