Ferrari Daytona 365GTB4 1/24 Revell (zavrsena)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Zapocinjem jedan raritet za klijenta.U pitanju je Ferrari Daytona maketa stara gotovo 3 decenije.Ne mnogo zahtevna ali izuzetno detaljna maketa.Zaista kolicina detalja je neverovatna pogotovo na motoru i sasiji,takodje i enterijer je solidno uradjen i uz neke moje dodatke to ce da bude sto realnije.
Uglavnom sam sve delove zavrsio,ostaje karoserija da se uradi
Evo nekih slika kako su tekli radovi i kako to izgleda







Motor je perfektno uradjen bukvalno isti kao sa pravog automobila,uz odredjene dodatke u vidu kablica i zica dobio sam pravi motor :)





Ovde sam motor zavrsio i to izgleda ovako







Takodje evo i enterijera gotovo zavrsenog,ostalo je jos da zavrsim instrument tablu





SerbiaModelkits

Nastavaj na Dejtoni,uradio sam instrument tablu i volan i sada je enterijer kompletan,spojio sam enterijer sa sasijom i postavio motor,takodje sam sklopio felne i ostavicu ovaj fabricki hrom jer je dobro ocuvan







SerbiaModelkits

KOnacno nastavak i na Dejtoni.Uradjena farba,lakiranje i poliranje.Posto model ima otvaranje haube,a mehanizam za otvaranje je bio od plastike i prilicno je lose funk.ja sam napravio drugi uz pomoc zice za klavir i da se vrata drze dodao magnet.Sada to funkcionise mnogo bolje,nazalost zbog zuba vremena karoserija se malo iskrivila,pokusao sam da to ispravim ali slaba vajda.Valjda ce to sve biti ok kada telo spojim sa sasijom
Slobogno mogu reci da je rezultat farbanja i poliranja do sada jedan od najbolje izvedenih u mom slucaju,sve je leglo kako treba posebno boja...
Slikano je telefonom i pod lampom tj nocu,dnevni rezultati su brutalni













SerbiaModelkits

I evo napokon i Dejtone zavrsene.Dosta problema sa maketom na kraju ali je ispalo dobro.Malo sam istrazivao i pronasao neke komentare da je sama maketa uradjena lose tj krivo,kako karoserija tako i hauba,pokusavao sam svim i svacim i donekle uspeo,ali jednostavno kod haube nije islo bas najbolje.Uradio sam drugi mehanizam od zica za klavir za otvaranje,postavio i magnete da se to bolje zatvara i drzi,ali ipak na jednom mestu se primecuje luft.Podbranik takodje je malo veci od mesta na karoseriji gde treba da se uklopi pa je i tu bilo problema.Sve u svemu na kraju sam zadovoljan finalnim izgledom.Nije perfektno ali ispunjava neki moj standard



























flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Lykos

Lepo i pedantno uradjeno, jedina zamerka na Ferrari oznake na motoru koje naopako stoje.

guster

Sve super, kao i obicno  farbanje i poliranje perfektno.
Proveri za kraj izduva, kao da su cevke okrenute naopako, trebalo bi da su zasecene kontra od ovoga kod tebe.  :think

SerbiaModelkits

Jeste izduvi su naopako nisam ih lepio okrenuo sam ih.a ove poklopce covece nisam ni primetio