Junkers Ju87B-2,Revell/Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Eve partizanska Štuka.Hasegawa u Revelovom pakovanju.Uklapanje-onako,ništa specijalno,odlivci manjih delova ispomerani u kalupu,zaboravili su-prevideli far u krilu koji ima samo poklopac,itd.Od dorada dodata skalamerija za vuču jedrilica koju je naš avion imao,pojasevi u kabini(Eduard),rivetirana,oznake sve farbane.Boje MM RLM 70/71 gore,Revell 49 dole.
Sam avion je promenio vlasnika februara 1945.kada je posada iz NSGr.10 greškom sletela na letelište kod Sanskog mosta koje su držali partizani.Korištena je do kraja rata a jednom prilikom je FLAK zakačio i otkinuo poklopac kabine s mitraljezom.Slika je iz knjige "Guerila nightmare" a na kojoj se vidi da je s desne strane ostala neobojena slova ER.











Miroslav Š.

#1
Sedi, pet  :cheers
Nidžo, odlična tema kao i maketa, u tvom maniru precizno i veoma lepo finiširano :super
Možda da si gazne površine (crne trake uz trup) ofarbao i malko više ,,izgazio"...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Sve kako treba ali fali koja fotografija od ispod.
Ima isto pakovanje i eduardo eceraj a valjda će jednom doći na red.

Miha

Zaboravio sam u prvoj turi slika postaviti i neku odozdo.Evo ih sad kao i par dok je "proizvodnja" bila u toku.








Nije baš sve išlo "ko podmazano" :deadhorse



Miroslav Š.

Auh, al' sam ja omašio u komentaru.
Svaka čast Nidžo :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

anki

Cestitam, izuzetan rad.
Ako zelis da dodas na autenticnosti skini staklic sa strelceve kabine jer ga ni original nije imao. Lepo se vidi na fotki koju si prilozio da je zadnja kabina bez poklopca i samo prekrivena ceradom . Ovaj avion je tako isao  i na zadatke bez tog dela i to uglavnom bez strelca. Nisam siguran da li je do rashodovanja pronadjen zamenski il je  ostao takav bez.

Miha


Hvala svima  :cheers

@anki

Avion je zarobljen kompletan,ali je nakon nekoliko zadataka dobio u okolini Zenice flakom po kabini i otkinuo je.Da,u pravu si da bi što se tiče fotografije bilo autentičnije skinuti zadnji poklopac,ali moj primerak pretstavlja stanje pre gubitka istog.
Na kasnijoj fotografiji iste Štuke u sivoj boji vidi se poklopac ali bez mitraljeza.

Goran A.

Ja bi tu još kilo vederinga, a tu štuku su na zadacima  pratili našu meseršmiti sa ex-ustaškim posadama. Bilo bi interesantno upariti je sa par komada.