SOKO SY-1 ORAO 1/48 RED STORM/RareResin by MIHA

Previous topic - Next topic

YASIG

SOKO SY-1 ORAO   1/48  RED STORM/RareResin by MIHA , 25101 , prototip supersonika SY-1 , urađen od preostalih delova poslednje , davno rađene  serije Red Storm maketa. Neki sitni nedostajući delovi nadomešten novim iz serije 2NM Resin Orlova u 48.

Dekali laser, airbrush maske, testirana i tehnika panelizacije štampom u Corelu na clear laser decal filmu.

Manje više uspešno, danas završeno.

















Rađen u turi sa dva Aeropoxy "šarena" Orla u 1/72, o njima više, u drugom postu, nekom drugom prilikom.






YU-DFY

Istenem al je zdravo dobar. Ma sta dobar, odlican! E sto ti je zrenjaninska skola   :bravo


Miha

Sva tri si uradio odlično :super.To što je trup omašen u "projektovanju"-greh na moju dušu.Moj primerak sam hteo ovako belog da prebojim-bio je maskirni ali očajno ofarban(krojačeva deca idu pocepanih pantalona :hahaha) ali sam skratio muke prodavši ga.

YASIG

Grešniče, batali izvinjavanje,  Red Storm /RR Orao je dugo bio najbolji, jedini, najpoželjniji, ne bi se prodavao kod Hannantsa da je bio za izbegavanje. Obeležio je jednu epohu i postao deo istorije srpske maketarske produkcije. A onda si napravio još boljeg. 2NM Resin-skog.

A ovaj sto kec, sačinjen je od uslovno rečeno škartova i ostataka iz ove kutije, da se ne baci.



I sad nije za bacanje, već će završiti na EBAYu. I usrećiti nekog. A i mene.

anki

Ih kako ti ovo stancujes. Svaka cast! Nego ta nosna noga, jel na prototipu bila drugacija nego kod serijskih? Nekako mi cudno izgleda ? A mozda i gresim.
Inace ta kutija sa otpadom sluti na jos jednog za prodaju uskoro  :-)

dragan_mig31

Odlican orao.Svaka cast.Ovo je bas oldschool maketarstvo.Kakvog vise skoro i da nema.

YASIG

Quote from: anki on 17-10-2020, 02:14:48
Ih kako ti ovo stancujes. Svaka cast! Nego ta nosna noga, jel na prototipu bila drugacija nego kod serijskih? Nekako mi cudno izgleda ? A mozda i gresim.
Inace ta kutija sa otpadom sluti na jos jednog za prodaju uskoro  :-)

@ Anki

Ta kutija sa "otpadom" i jeste ta maketa sa slike, nema više delova za još koju iz Red Storm / Rare Resin produkcije.

Nije u tom kršu bilo delova  ni za komplet nosnu nogu , viljuška i točak su Red Storm a "štangla" je od 2NM resin Orla , otud i neobičan izgled i možda veća dužina iste.

Orlovi jesu imali bar dve verzije nosne noge, najveća razlika je viljuška točka, i pozicija prigušivača šimi oscilacija.
Verzija nosne noge je diktirala i tip i kinematiku poklopca date nosne noge.
Pogledaj slike ranih Orlova sa baznim krilom i kasnijih sa hibridnim krilom i biće ti jasnije.

@dragan_mig31
Old school ,  stari kerovi se ne uče novim trikovima .

medico

"testirana i tehnika panelizacije štampom u Corelu na clear laser decal filmu"

Nešo , pretpostavljam da se to odnosi na ove razne sevisne otvore i poklopce !? Izgleda prilično dobro ovako na fotkama !

YASIG

Quote from: medico on 17-10-2020, 19:09:23
"testirana i tehnika panelizacije štampom u Corelu na clear laser decal filmu"
Nešo , pretpostavljam da se to odnosi na ove razne sevisne otvore i poklopce !? Izgleda prilično dobro ovako na fotkama !

Da, servisni otvori i nešto panela, 0,2 mm 60% crna, moglo je i 0,12 i 40% crna, bela je podloga, kontrast je jak.
I na onom u 1/72 sam to primenio, i izgleda sasvim pristojno.
Samo se mora apsolutno paziti na silvering. Humbrol gloss cote kao podloga , i Pronto pri aplikaciji dekala.

voja

Možda si mogao da probaš varijantu sa šablonima i tankom grafitnom/tehničkom olovkom.

Na kateru, na lepljivoj foliji, isečeš sve servisne otvore, polepiš po maketi gde koji dolazi a onda po njihovim ivicama prođeš olovkom.
Skineš šablone i normalno prelakiraš maketu.
Tako bi izbegao dekal papir a time i mogući silvering.

.

.

YASIG

@voja
Mogao sam verovatno i tako kako predlažeš.
Ovo je ipak bio " Da se ne baci " projekat , za testiranje novih tehnika i materijala.
Bela je gloss auto lak, iz sprej boce, dekantiran pa prskan er brašom.
Isto je i za gloss finish.
Duplicolor gloss lak sprej, takođe erbrašovan.
Instro tabla i bočne konzole su laser print na 300 gramskom papiru.
Kabine vakuformirane sam do sada lepio epoksijem a sad sam probao Henkelov Drvofiks.
I lepi odlično.
Test avion iz VOCa poslužio kao technology tester.

Goran A.

Kao sa naslovnice Fronta, super je ispao