Tornado Gr. Mk1 "Gulf War"-Nikki Revell 1/32

Previous topic - Next topic

viper

 Dobro poznata revellova maketa iz 90-tih godina. Da je revell tada uradio nekoliko nedovršenih stvari na ovoj maketi bila bi tada u to vrijeme sigurno u rangu tamiynih f-4 i f-15.
Nedovršene stvari su nedostatk uvodnika zraka. Zatim na gornjem i bočnom dijelu uvodnika zraka, pa sve do mlaznica upošte maketa nije gravirana , nema linija panela. Ista je situacija i oko prednjeg kućišta točkova.
Sjedišta iz kutije su takođe loša i treba ih zamjeniti nekim resinskim.
Ja nisam urezivao linije panela, ali ću to vjerovatno uraditi  kada nabavim novi italerijev gr4 , pa ću linije panela samo prekopirati i nacrtati grafitnom olovkom.

  Cockpit iz kutije je zaista odličan naravno osim sjedišta.
Koristio sam airesov cockpit, koji je zaista makta za sebe i ako košta gotovo kao i sama maketa vrijedi svake pare. Ono što je neobično za Aires i odlično se uklapa i nema previše brušenja.
   Kućišta glavnih točkova su plitka i tu sam dodao par žica..
Pitot cijev takođe nisam stavio jer  čekam zamjensku metalnu.
  Rezervoari bi trebali biti u pustinjskoj boji ili sivi koje je koristio tornado f3, ali sam ga uradio u maskirnoj boji  čisto da razbijem monotoniju.

Inače paralelno sam radio tornada u 48-ci i ovaj i   u 32-ki je puno lakši  i jednostavniji za sastaviti.

Revellov i Airesov cockpit






Airesov cockpit























Tomcat

Lep Tornado. Samo, nejasno mi iz teksta koja je razmera u pitanju? I koju boju si koristio kao desert pink?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

#2
Hvala , razmjera je 1/32. Makta je farbana Valejo air, a rezervar pustinjski sa humbrol 250 , a maskirni rezervoar sa revell i agama  enamel.

djos & filip

Velika zver, izvukao svaki detalj iz njega.
Mnogo mi se svidja kako je ispao, a ponajvise detalji.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......