Desert Storm Part 9- MiG-29 Fulcrum, Iraq Air Force, Trumpeter 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Desert storm seriju nastavljam prvim avionom koji predstavlja drugu stranu tj. Irak. U vreme izbijanja Rata u zalivu 1991. godine MiG-29  je bio svakako najsavremenija letelica u sastavu iračkog RV. Prema podacima sa Wikipedije (dakle moguće netačni) Irak je kupio 41 ili 37 MiG-29  od čega je oko 16 uništeno u ratu (mislim 3 u vazduhu i ostali na zemlji), 4 su prebegla u Iran a ostali su prizemljeni sredinom 90ih zbog isteka resursa i nedostatka delova. Prema nekim (nepotvrđenim podacima) podacima iračke 29ke su oborile jedan Tornado i oštetile jedan B-52 (zvanična verzija je da je B-52 oštećen raketom HARM ispaljenom sa F-16 i da je taj avion potom ''kršten'' kao ''In HARM's way'' i oštećen je navodno i jedan F-111. Avion koji sam radio, broj 29060 je preživeo rat, i nakon invazije na Irak 2003 je zarobljen u priličnološem stanju. Što se tiče makete, u pitanju relativno novi Trumpeter, trenutno najbolja maketa ove verzije MiG-29 u 1/72. Ovo mi je do sada treci Trumpeter MiG-29 i utisci su uglavnom povoljni mada ima i određene nedostatke koji me zaista nerviraju.Boje AKAN i dekali iranskog proizvođača Modeller, kao i nesto restlova Eduard setova za Trumpeter i Zvezdne 29ke. Takođe, da zahvalim kolegama @dragan_mig31 i @milan78 na pomoći


Pravi 29060 na izložbi krajem 80ih



Moje viđenje


















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Fina 29ka.Meni cami u kutiji.Ceka da uradim jedan Jrv i pvo.Bravo za tebe.
Instagram-Peacockscaleworx