Mustang Boss 302-2013 Revell USA 1/24 (ZAVRSEN)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Pozdrav svima,evo mene opet,radi se punom parom ovaj put jedan Americki specijalitet.U pitanju je jedan jaci Konj ,imali ste priliku ranije da vidite slicnu maketu samo u Big scale razmeri stim sto je to bila Kobra,a ovo je Mustang.Gotovo nikakve razlike nema,lepa maketa,odlicno uradjena,plastika se dosta razlikuje u odnosu na Evropski Revell tj za EU trziste,tj plastika je ista kao sa starih Revella i u beloj je boji,dok kod ovih novijih modela plastika je siva i deluje dosta kvalitetnije,mozda je do godine proizvodnje.Dosta detalja sto na motoru,sasiji,enterijeru.Klijent zeli klasicnu varijantu tj kao sa kutije.Posto je ovo moj stalni klijent pozabavicu se detaljima i uraditi to kako treba.
Za ovaj model koristio sam tj uradio originalnu boju za ovaj model a to je ova zelena sa nazivom -Gotta have it ,dosta podseca na MR Hobbijevu yellow green 64 boju

Krenuo sam sa sasijom i enterijerom,uglavnom je ovde sve zavrseno sto se tice vecih povrsina,flokirao podove,ostaje jos da se zavrse detalji na ins.tabli i postave volan i ostale sitnice
Karoseriju sam uradio 2K prajmerom i zavrsio farbu,sledi lakiranje i finalno sklapanje enterijera...





























flanker

Ma nešto mi ta boja nije za njega. Od drečavih pre bih žutu ili narandžastu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

SerbiaModelkits

to je Mustangova originalna boja,ostalo je stvar ukusa.Ja ga sigurno ne bi uradio u ovoj nijansi ima mnogo lepsih ali jbg covek tako zeli

SerbiaModelkits

Evo nastavka na Mustangu.Postavio sam dekale i izlakirao model.Vecina delova je spremna za zavrsno sklapanje sto se tice sasije i enterijera.
Evo slika izlakirane karoserije,kao sto vidite na nekim mestima se pojavljuje Orange peel(narandzina kora) i to je normalna pojava kada se radi 2K lakom.To se sve kasnije sredi poliranjem i to cete videti na sledecim slikama





Evo na ovoj slici  ispod imamo klasican primer Orange peela,bas gde je odsjaj od sijalice mozete da vidite nabore



I evo slika posle smirglanja i poiliranja





Ovde imamo enterijer u finalnoj fazi,ostaje da se sklope tapaciri kao i ostali elementi u samom enterijeru tipa menjac,rucna itd
Tu je i motor na kojem ima jos par stvari da se dodaju da bude kompletiran










SerbiaModelkits

Pozdrav svima evo mene posle krace pauze u objavama.Malo sam bio u guzvi pa nisam stizao da objavljujem nastavak radova na Bossu kao i uporedo zapocete projekte koje cu takodje objaviti sada.
Kad smo kod Bossa maketa je pri kraju.U ovom delu objavljujem slike zavrsene sasije kao i postavljanje prozirnih delova tj stakala,farova i ostalih sitnica koje idu na kraju gradnje.
Zadnja stakla sam zatamnio ali na nekih 70posto.Mislim da bi mnogo zatvorio model da su isla na 100.



















SerbiaModelkits

#5
Boss zavrsen.Zaista sam odusevljen ovom maketom.Mnogo detalja,svaki je na mestu i perfektno uradjen.Jedina zamerka je sto se hauba ne otvara kako treba nego se samo skida,mada to je najlakse napraviti,sto u ovom slucaju klijent nije zeleo i druga da kazem zamerka su zadnji tockovi koji mi nekako strce sta znam.Prvi put sam radio PPG akrilom i zaista sam odusevljen.Boja ima svoj ekstra sjaj i nije bilo potrebe da se lakira,ali ja sam to hteo da lepo zastitim i da to bude kako treba.Uradio sam slike na crnoj i beloj pozadini pa cu malo prosarati.Hvala svima na paznji