Azur/Special hobby NA F-86d Sabre dog JRV i PVO 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozz svima.Kao ljubitelji JRV i PVO u kolekciji treba da se imaju svi oni americki jetovi koji su bili u vazduhoplovstvu pa tako i ja sebi odradih jedan sejbr nosonju.Po meni jedan od lepsih aviona ikad kod nas.Kako Hasegawinu maketu svojevremeno nisam nasao a dobih od Peleta verziju K Azur/Special hobby ,nije mi preostalo nista drugo nego da vidim sta treba odraditi da bi bio D verzija.Prvo trup je duzi,to nisam hteo da menjam jer nije bas primetno toliko,drugo topovi su trebali da se "izbrisu"kao i pojedini otvori da se zatvore,a krila skrate.Sve to ucinjeno i padoh na ispitu...ona dva mala usisnika na trupu treba da budu blize kabini.Vec sam ih zalepio kako je uputstvo nalagalo i kad uocih gresku pokusah da ih skinem.Ne samo da bi njih doveo do neuptrebljivosti vec bih graviranje na trupu potpuno unistio pa bi bilo graviranja sto ja ne volim.Avaj,mogu da zivim s tim.Ostalo i ne sklapa se lose,doduse ima eceraja i vacform za kabinu,sto je za short run maketu standard.Farban gunze i ak interactive,lak Ak i vallejo.Dekali lift here koji nisu bas bas...ali su upotrebljivi.Bilo je i malo skreca u vidu pito cevi,i svih onih malenih vortex generatora na repu.Lanser raketa Mighty mouse je iz hasegawine makete koji sam davno dobio od Adrijana Bira te mu se zahvaljujem.Vacform sam na jedvite jade uklopio pa po zavrsetku makete(dakle sve bilo gotovo) kuckajuci noktom po vetrobranu da trun jedan uklonim,vetrobran je pukao te morao ponovo da sredjujem gitujem farbam ali ovog puta otvoren kokpit.Mozete da zamislite taj stres.Moji ukucani su videli...da ne duzim,sto cinim uvek...slike pa procenite.


















I svi zajedno...
Instagram-Peacockscaleworx

Laufer72

B   R   A   V   O   Milanče     S   V   A   K   A     Č   A  S  T !

Janjic

Bravo Miki, trud se isplatio  :)

Jesu li se ukućani smirili  ;D
凸(¬‿¬)凸


Jovac


djos & filip

Bombona, a cela kolekcija perfektna.
Sjajni radovi
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

nebkv

Upravo radim isti,i zaista vidim da su u sastavnici pogresili.Poklopci ili bolje receno usmerivaci idu na onaj trouglasti otvor blizi krilima a taj mali cetvrtasti ostaje "go"
Ko zna,mozda bih i ja napravio isto po automatizmu da sad nisam ovo procitao
Inace moja kutija je imala opcije za oba krila,kao i dve kabine,za slucaj da se jedna upropasti :)
U svakom slucaju odlican je,kao i kolekcija.Jos samo jedan jednosedi izvidjac RT 33 i komplet jetovi :)

milan78

Hvala svima puno.Znaci podrska.
@Janjic kad se puno iznerviram imam jedan lazy bag koji sutnem,ispsujem i nastavim.Retko je ali dok sam ga radio 2 puta sam imao ispad.Znam,strava.Bolje to nego u zid da zavrsi.Malo je falilo.
@nebkv ja nisam ni imao kutiju,ni dekale.Da,idu dve vac kabine.Odatle drugi pokusaj.Pazi ja sam znao da je maketa SH ali mi sastavnica bila cudna.Kad sam proverio na netu ispalo je da je Azur prepak kutija.Nisam imao oba krila,pa radila testerica i smirgla.
Zahvalio bi se i @zivorad koji je donirao dekale da zamenim 088 broj sa donje strane koji se raspao.Hvala puno.
Instagram-Peacockscaleworx

milan78

E da ako krenemo logikom Rt33 onda treba i f84 izvidjac,D verzija isto...Bice i NMF kolekcija,f84 vec se kuva a i f86d sasvim sigurno 034 nmf,pozivni za Kg...mala simbolika.
Instagram-Peacockscaleworx

nebkv

RT33A jeste izveden iz T33 ali je cak i vizuelno prednja polovina trupa razlicita
Nos je vise zatupast i kockast i naravno jednosed je
Vec kod D i 84ke izvidjaca kao i one nase modifikacije T33 to nije slucaj,vizuelno su minimalne razlike
Idealno bi bilo kada bi imao neki prednji deo trupa za konverziju ali ja nisam nailazio
Doduse znam da si rekao da ne volis bas T33,pa jos da radis dva ;D


Tomcat

Kao sto ti vec rekoh cela kolekcija je sjajna, ali se slazem sa tobom da je nosonja ipak tu najlepsi. Lep rad i lepa kolekscija  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...