MiG-21BIS Eduard 1:48

Previous topic - Next topic

chikavili

Nakon Jugoslovenskog M-a (koji sam ranije ove godine predstavio), zavrsio sam i BIS-a. Oba aviona imaju za mene specificnu sentimentalnu vrednost tako da sam u njih ulozio dodatni trud
Maketa je Eduard weekend edition 1:48 uz dodatak Eduard Big Sin brassin seta (kokpit sa sedistem, gondole stajnog trapa, tockovi i izduvna cev motora), "Miniworld" metalnih pito cevi, kao i resinske figurice pilotra i tehnicara (no name, naruceni sa alija). Tehnicari su u originalu Nemacki tehnicari iz 2. svetskog rata, pa sam ih malko modifikovao.
Na samom kraju izrade sam imao peh. Posto mi je vid prilicno oslabio, izgleda da sam na nekim mestima naneo nedovoljan sloj laka preko dekala pa je tu uljani wash probio i potamnio stencil dekale. Pokusao sam koliko toliko da ublazim ovo filterom i dovedem na prihvatljivu meru. Nije sjajno i tuzan sam zbog toga, ali bice OK za policu.
Takodje jos jedna napomena - iako Jugoslovenski BIS-evi sa serijskim brojevima na 172** nisu imali RSBN antene na nosu i repu, ipak sam ih ostavio.
U nekoj buducnosti, u planu je i diorama sa ove moje dve 21-ce







Sa tehnicarima koji ce biti deo buduce diorame:



I na kraju oba zajedno:


viper

Bravo :super

Odlični su. Koje si boje koristio za BIS i M?

chikavili

Quote from: viper on 07-12-2020, 12:12:38
Bravo :super

Odlični su. Koje si boje koristio za BIS i M?
Hvala  :)

Za M-a sam koristio Vallejo Air Alluminium i Vallejo Metal color Duralluminium
Za BIS-a sam koristio AK Pale grey (AK11013)

YU-DFY

Svaka cast! Savrsenstvo.

chikavili

Jos jedna napomena (zaboravih) - zahvaljujuci oslabelom vidu, stavio sam pogresan vetrobran na model. Bio sam ubedjen kada sam gledao da su oba sa zaobljenim bocnim staklima. Tek sam kasnije shvatio da je drugi vetrobran sa "coskastim" bocnim staklima. Probacu da to u bliskoj buducnosti ispravim

Vladimir

Ф89 НС