Messerschmitt Bf-109K-4 Fine Molds 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Messerschmitt Bf-109K-4 je poslednja verzija ovog lovca koja je usla u "masovnu" upotrebu pred kraj rata. U razmeri 1/72 su mi poznate samo makete Helera, Fine Moldsa i AZ. Odlucio sam se za Fine Molds jer sam citao dobre recenzije i mogu reci da ti koji su ih pisali nisu pogresili. Maketa je veoma detaljna, laka za sklapanje i ima mogucnost da se otvori DB 605 motor.

Sastavio sam je pravo iz kutije sa izuzetkom dodatih ecovanih pojaseva u kabini kao i nekoliko cevi i zicica u motoru jer je ovaj koji je dat u kutiji uproscen. Maketa je farbana Valejo akrilima, dok je wash uradjen sa AK brown panelinerom. Nisam koristio dekale iz kutije vec sam nabavio dekale firme Print Scale iz Ukrajine na koje sam cekao 2 meseca inace bi maketa bila zavrsena ranije. Svidelo mi se to sto dekali imaju opciju za 12 razlicitih aviona ali kvalitet nije bio najbolji tako da sam se namucio dok se ne istope. Na kraju sam odradio chipping srebrnom olovkom i prljanje izduvnika pigmentima i blago prljanje donjih povrsina.

Maketa 23 za ovu godinu i moguce i poslednja.











milan78

Dobro uradjena maketa,sa izuzetkom antene koju si uz zurbu montirao. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

djnik

#2
Hvala. Da, antenu sam montirao i ispravicu je naknadno, za sad neka stoji do neke druge prilike kad budem imao energije da to ispravim.

Goran A.

Ovako otvoreni meseri su bili prava atrakcija na starim takmičenjima i izložbama, pogotovo kad se sve skrečovalo.

djos & filip

Sjajan, iskreno vratio sam se na pocetak posta da vidim razmeru.
Odlican rad i interesantna verzija kamuflaze i oznaka.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......