Mig 29 maketa od papira

Previous topic - Next topic

deksiko

Hvala kolega na lepom komentaru i sve najbolje u Novoj godini, još više maketarskih izazova, što želim i svim ostalim kolegama maketarima. :cheers

deksiko

Maketa 29-ke skoro pa gotova, još treba napraviti 3 rakete R60 i jednu R 27 i fotke...

deksiko


deksiko

I završetak radova. Doduše nije baš sve ispalo kako bi trebalo npr. svetlo žuta boja vrha rakete r27 je trebala biti još dosta svetlija, planirao sam i rakete  r73 ali sam ipak postavio r60 itd... ali šta je tu je...

deksiko


anki

Za mene je ova tvoja vestina uvek neverovatna. Kao kad znas da je madjionicarski trik ali ipak ne mozes da shvatis kako se izvodi. Kako od ravnog lista dobijes sve te kompleksne krivine i jos sa nevidljivim savovima gde nema ni gitovanja , ni smirglanja , ni bojenja. Bravo , svaka cast! Samo ta raketa, ili stajni trap - sve su to makete za sebe.
Sto se tice ove cele makete - recimo da imas ti i mnogo bolje (citaj uverljivoje) radove. Naime , iako zanatski vrhunski odradjena, ovi prenaglaseni paneli na izbledeloj kamuflazi mi totalno ubijaju realisticnost makete. Nisam nacisto da li je do toga doslo zbog predebelih linija ili izbledele kamuflaze ali je rezultat takav kakav je. Nadam se da se neces naljutiti i da ces ovo shvatiti kao podstrek za daljnje unapredjenje radova.

deksiko

#21
Hvala puno na lepom komentaru, taman posla, ne ljutim se, svaka dobronamerna kritika je dobrodošla. Što se makete tiče urađena je po narudžbini, pošto nemam svoju maketu morao sam da preradjujem maketu jednog stranog proizvođača koja može da se skine free sa ruskog sajta only paper tako da sam manje vremena potrošio na preuređenje panela i linija u photoshop-u. Odradio sam jedan manji deo linija i skoro sve srafove uradio nove. Dalje imao sam puno muke oko sastavnice koja je očajna pa sam morao da se služim fotkama sa tog ruskog foruma od ljudi koji su sastavlja li ti maketu. Tako da kad sam završio ovu počeo sam u blenderu da radim svoj 3d model i svoju maketu...

deksiko

Nastavak izrade 3D modela i rastavljanje na celine.