Završeno u 2020.godini

Previous topic - Next topic

Jovac

Poštovane kolege po hobiju, pošto se godina bliži kraju , da podvučemo crtu i pogledamo ko je šta radio u prethodnoj godini. Od mene za ovu godinu toliko , 21 komad , ja zadovoljan.










































Nikola


djnik

Ima posebni deo foruma u meniju pre ovog za retrospektive svih godina, možda možeš tu da otvoriš novu temu pa da se svi nakacimo. Pogledaj.

Jovac

Quote from: djnik on 27-12-2020, 04:18:14
Ima posebni deo foruma u meniju pre ovog za retrospektive svih godina, možda možeš tu da otvoriš novu temu pa da se svi nakacimo. Pogledaj.
Hvala ti . Zamoliću moderatora da prebaci objavu tamo gde treba.

viper

Svaka čast , impresivna kolekcija

djos & filip

Bravo Vlado, jos jedna "produktivna" godina sa lepim radovima.
Nadam se da e sledeca biti jos bolja i u boljim uslovima
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

djos & filip

#6
Iako je ova godina donela mnogo nedaca svima, pa nije zaobisla ni moju porodicu, uz par tuznih momenata, zahvaljujuci ovom hobiju, nekako uspeh da odrzim "mentalnu ravnotezu". Nadam se da ce nam svima sledeca biti bolja, mirnija i da ce ovo cudo sto nas zadesi proci, pa da se najzad vratitimo nasim oubicajenim druzenjima. Uz najbolje zelje pregled onog sto sam uradio u ovoj godini.
Veliki pozdrav svima








































Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

mutayu

Lavockin dominira ove godine!  :super

djnik

2020 sam odlucio da se vratim maketarenju nakon pauze od dve godine zbog obaveza (projekta) na poslu i pisanja knjiga. Promena mi je itekako prijala, tempo je krenuo jos pre nego sto se korona zahuktala a kad je sve zatvoreno od marta pa na dalje, dobio sam priliku da jos sad-dva dnevno posvetim maketarstvu. Takodje, virtualno druzenje sa maketarima tokom "lajv" sastanaka svake nedelje je pozitivno uticalo na produktivnost i raspolozenje, jedni druge smo bodrili, podsticali i svaki put se slatko smejali. Ove godine sam kompletirao ukupno 23 makete dok je jos jedna mogla da bude gotova ali cu tu zavrsiti ipak pocetkom januara. Mislim da imam oko 12 zapocetih maketa u radu tako da ce 2021 sigurno biti "solidna", ali ne verujem bas kao 2020.

























Rad (sedenje za kompjuterom istrazivajuci i pisuci) u proteklih 5 godina se isplatio i ove godine su izasle dve knjige ciji sam koautor. Sledece godine trebaju da izadju jos tri knjige u kojima sam koautor dok polako (bas polako) spremam i svoju drugu solo knjigu.



Zelim svima da kao prvo ostanu zdravi, srecni, da cuvaju sebe i svoje bliznje i da sto vise maketare!

cherny

#9
Kod mene dosta produktivna godina, jos nije gotova, nadam se da cu uspeti da zavrsim jos najmanje jednu maketu. Na efikasnost je vrlo pozitivno uticalo redovno Skype maketarenje, sto rece Djole. Ukupno gotovo do sada 12 komada. Neke ste videli na forumu, neke niste, se u svemu, bice ih u gotovim maketama uz bolje fotke, ovo je samo brzinski za ovu priliku.
Hobby Boss P-51c

Airfix B-26 Marauder:

Monogram Grumman Albatross:

VEB Plasticart Beriev Be-6:

ZTS Mikro RWD Czapla:

KP Jak-23:

KP Avia B-35:

LM S-49C:

Revell Hurricane IIc:

Revell Hurricane Mk.IV:

Airfix Hurricane Mk.I:

I na kraju meni omiljena u ovoj godini, Matchbox TF-104:


viper

Ima tu i nekih maketa koje sam ranije započeo , a završio ove godine


1/48












1/32



Nedovršeni F-14 AMK 1/48 , nedostaju još samo sjedišta i mlaznice.


Sandman

Ovu godinu završavam reprizom prošle godine - 13 završenih maketa :)
Kao i prošle, i ove godine sam se nadao da ću završiti još 4-5 komada, ali ih prebacujem u narednu :)

21.01.2020. - Airfix 1/72 Supermarine Spitfire Mk. IIa



21.01.2020. - Airfix 1/72 Hawker Hurricane Mk. I



25.02.2020. - Italeri 1/72 P-51D Mustang - Guatemalan Air Force



05.07.2020. - Italeri 1/72 RAH-66 Comanche - Serbian Air Force (what-if)



06.07.2020. - AZ model 1/72 Supermarine Spitfire Mk. IXc



06.07.2020. - ICM 1/48 Supermarine Spitfire Mk. VIII



04.09.2020. - UM 1/72 T-34/76 (1940) with F-34 gun



08.11.2020. - Heller 1/72 GMC CCKW 353



13.12.2020. - Italeri 1/72 Matilda Mk. II



20.12.2020. - Trumpeter 1/144 F-86E(M) Sabre



28.12.2020. - Heller 1/72 Somua S35



29.12.2020. - Academy 1/144 Su-25 Frogfoot



29.12.2020. - Academy 1/72 Messerschmitt Me 163B Komet






Pozz i sve najbolje vam želim u 2021. godini!
Srđan

Janjic

凸(¬‿¬)凸

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......