Su-35S GWH 1/48

Previous topic - Next topic

viper

Ovo je vjerovatno trenutno najbolja maketa aviona na tržištu. Samo sklapanje ide odlično i na nivou je Tamiye. Detalji su odlični i  nije potrebno ništa  od AM dodataka. Rado sam i Su-35 od Kitty Hawka , ali GWH maketa je daleko ispred KH.
Jedino što sam dodao je ožičenje stajnog trapa.
Farbano je MRP bojama koje su vrhunske , ali možda da su za nijansu tamnije, barem mi se tako čini .

Jedini manji nedostatk su relativno plitke linije panela, ali ako radite sa MRP  ili sličnim bojama nije ni to problem.

Zaista maketa koju morate imati.















Suhoj

Maketa je fenomenalna, bas mi se svidja i farbanje i weathering.  :cheers

A boje mi se cine kao da su previse "sive", da nisu saturisane, mozda je do fotografija samo?
Osnovna boja bi trebalo vise da vuce na plavu, ovako me vise podseca na onu staru sovjetsku kamuflazu sa Su-27 nego na novu.

viper

Hvala , malo je i do fotografija zbog osvjetljenja . Definitvno su malo svjetlije, ali vjerovatno će tako biti i na pravim avionima za koju godinu dok malo izblijede :)

barbarossa

bas je dobar, izvrsno uradjena maketa. Reci mi, koje boje i nijanse koristis za izduve i delove oko motora i horizontalaca ove metalik?

viper

Hvala, Osnovnu metalic boju sam koristio alclad 101, 102 ,i 121, zatim gunze mr hobby metalic 213 i 214 i preko njih  gunze providne crvenu , žutu , plavu i zelenu. Sve je to trajalo par dana i  bilo je puno maskiranja. Ovo je  četvrti pokušaj, tri puta sam skidao boju jer nisam bio zadovoljan. Na kraju ipak sam zadovoljan ali je moglo i bolje.

Miroslav Š.

Su-35 GWH! Baš sam se pitao koji od ta dva, sada sam rešio dilemu.
Rad mi se izuzetno sviđa, ovako urađena odaje utisak pravog :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

viper

Hvala, Kitty Hawkov ima puno naoružanja i nosača naoružanja ,ali je gotovo nemoguće postaviti ako nemate dobre slike tog naoružanja i nosača pogotovo za vođene bombe. Prednji stajni trap je kratak par mm , pa je nos prenizak. Zatim od KH možete raditi samo predserijske i prve serijske avione jer mu je repni dio drugačiji. Izbacivač mamaca je sa gornje strane , a kod serijskih sa donje. Zatim vektorske mlaznice nisu pod uglom kafa je parkiran.
Zato samo GWH.

Evo i jedan dobar link

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?/topic/303533-gwh-148-su-35sk-flanker-e-plaaf-6th-brigade/

®Evolutionary

Bravo odličan rad!  :bravo
I mene čeka ovaj kit - i još nekoliko iz ove familije lovaca... :headbang
Šteta što fotke nisu malo veće, da se vide svi ovi lepi detalji.
Sve najbolje!
Pozdrav od Šekija
--------------------

flanker

Boje jesu malo svetlije, ali ovako će da izgleda za godinu-dve  :lol
Odlični detalji, posebno si lepo uradio izduve.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.