Lockheed PV-1 Ventura - Revell 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Maketu sam zapoceo negde sredinom 2020. posto sam je dobio na poklon od prijatelja koji je cuo da je trazim. Iz tog razloga sam odlucio da je odmah krenem sa radom ali su "manji" projekti uvek imali primat te sam raduckao na njoj tu i tamo malo po malo sve do danas. Fantasticno se sastavlja, novi alat od Revell-a je bas dobar, mogu reci da je bilo sasvim malo smirglanja i gitovanja, tokom farbanja sam ostavio krila, trup i repne povrsine rastavljene i tek nakon farbanja sam ih zalepio. Korisio sam Vallejo akrile iz US Navy seta, panele sam uradio sa AK washem za plavo/sive kamuflaze dok sam chipping uradio srebrnom olovkom a tragove izduva sa Vallejo Soot pigmentom. Najvise sam se namucio sa uklapanjem vrata bomb bay-a kao i antenama na kraju. Ima gresaka ali maketa je gotova i idem napred, ne gledam nazad!

Prvi put sam na maketi korisio AK Gauzy proizvod za provide delove i impresioniran sam. Turelu sam celu umocio u Gauzy i ostavio da se osusi 15 minuta, dok sam stakla kabine i ostala stakla na trupu namazao tankim slojem cetkicom. Znaci, ovaj proizvod se susi za 15min, veoma je tanak sloj koji se nanosi i dobija se odlican sjaj. Future/Pronto ide u djubre....









djos & filip

Prelepa maketa. posebno mi se svidjaju boje, bas deluju osuncano a ne odrano.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......